Sektorkolejowy » Wkład Kolei Wielkopolskich w obchody Powstania Wielkopolskiego

Wkład Kolei Wielkopolskich w obchody Powstania Wielkopolskiego

pzez Damian

W piątek 15 grudnia na dworcu letnim w Poznaniu odbyła się konferencja prasowa z okazji prezentacji wyjątkowego pojazdu EN76 – ELF. Koleje Wielkopolskie przedstawiły unikalny projekt, w ramach którego pojazd spółki został oklejony historycznymi scenami z Powstania Wielkopolskiego.

– Koleje Wielkopolskie z dumą prezentują niezwykłą inicjatywę – nasz pojazd ELF, który zyskał unikalny charakter dzięki oklejeniu historycznymi scenami z Powstania Wielkopolskiego – mówi Patrycja Piotrowiak z Wydziału Marketingu i Promocji Kolei Wielkopolskich.  – Ta wyjątkowa prezentacja jest hołdem dla historii regionu, łącząc nowoczesność z naszym dziedzictwem – dodaje.

Pojazd EN76, popularny ELF, symbol nowoczesności i ekologicznej mobilności, stał się płótnem dla artystycznego ukoronowania historii. Inspiracją do stworzenia unikalnego designu były sceny z Powstania Wielkopolskiego, które zostały wiernie odwzorowane na jego powierzchni.

Każdy detal, każdy kadr, przenosi nas w czas, ukazując bohaterstwo i ducha walki tamtych dni – mówi Mikołaj Grzyb, członek zarządu spółki  – Poprzez tę wyjątkową prezentację pragniemy oddać hołd bohaterom Powstania Wielkopolskiego i uczcić ich niezwykłe dokonania. Każda scena na pojeździe ELF jest nie tylko dziełem sztuki, ale również przypomnieniem o ważnych wydarzeniach, które miały miejsce na tych ziemiach – dodaje.

Projekt powstał przy współpracy z artystką SiXi, która jest laureatką trzeciej edycji konkursu „Pociąg do sztuki” organizowanego przez Koleje Wielkopolskie.

– Kilka tygodni trwało przygotowanie tak dużego projektu. Cieszymy się, że efekt końcowy jest tak niesamowity.– mówi Dariusz Kaszyński, Naczelnik Wydziału Promocji i Marketingu 

Cześć i chwała Bohaterom!

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz