Sektorkolejowy » Warszawa: Poważna awaria na kolei. „Sytuacja się stabilizuje”

Warszawa: Poważna awaria na kolei. „Sytuacja się stabilizuje”

pzez Damian

W piątek, 20 maja 2022 r. doszło do awarii sieci trakcyjnej na linii kolejowej między stacjami Warszawa Zachodnia a Warszawa Centralna. Opóźnione pociągi, czekające tłumy i niedziałający portal pasażera – tak przez wiele godzin w piątek wieczorem wyglądała sytuacja oczekujących podróżnych na peronach warszawskiego Dworca Centralnego. PKP PLK tłumaczyło, że doszło do awarii sieci trakcyjnej. Po godzinie 1 w nocy w sobotę kolejarze poinformowali, że przywrócono rozkładowy ruch na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Centralna. – Pociągi, które ruszają w trasę, jadą zgodnie z rozkładem – przekazał Karol Jakubowski z PKP PLK. Zastrzegł przy tym że niektóre pociągi, które miały już wcześniej opóźnienia w związku z awarią, nadal je mają.

– Rozkładowy ruch pociągów na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Centralna został przywrócony; pociągi, które ruszają w trasę, jadą zgodnie z rozkładem, generalnie sytuacja się stabilizuje – podkreślił Jakubowski.

Przez kilka godzin nie działał również Portal Pasażera, gdzie na bieżąco można śledzić informacje o utrudnieniach. System został przywrócony około godziny 20:30

Fot. Dawid Solak / @dawidsolak / Twitter

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz