Sektorkolejowy » Warszawa: Będzie tramwaj na Zieloną Białołękę. Jest decyzja środowiskowa

Warszawa: Będzie tramwaj na Zieloną Białołękę. Jest decyzja środowiskowa

pzez Damian

Tramwaj na Zieloną Białołękę pozwoli mieszkańcom osiedli wschodniej Białołęki szybko dojechać do najbliższej stacji metra przy Kondratowicza. Nowy odcinek sieci tramwajowej o dlugości ok. 6,5 km rozpocznie się w obszarze skrzyżowania ulic Matki Teresy z Kalkuty oraz Rembielińskiej, a następnie przebiegać będzie ulicami: św. Wincentego, Głębocką, Olszynki Grochowskiej aż do szkoły podstawowej nr 112 przy ulicy Zaułek. Po drodze będzie 8 przystanków. Tramwaje będą mogły jeździć nawet co około 2-3 minut. Czas przejazdu do stacji metra przy Kondratowicza wyniesie około 15 minut, a do Dworca Wileńskiego około 30 minut.

Blisko trzy lata w Tramwajach Warszawskich czekaliśmy na wydanie kluczowej decyzji. Teraz rozpoczynamy prace nad projektem budowlanym i ogłoszeniem przetargu. – czytamy na stronie TW

Wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, czyli tzw. decyzję środowiskową  został złożony przez nas w lipcu 2020 r. Dokument określa, jak zabezpieczyć zieleń i jak ograniczyć emisję hałasu. Zostanie to uwzględnione w materiałach przetargowych na opracowanie dokumentacji projektowej. Harmonogram zakłada, że przetarg na zaprojektowanie tramwaju na Zieloną Białołękę ogłosimy jeszcze w tym roku. Budowa tramwaju ma zacząć się do 2030 roku. Możliwe jest przyśpieszenie inwestycji, ale będzie to zależało od dostępności środków finansowych. Będziemy się starali o fundusze z Unii Europejskiej.

Źródło: Tramwaje Warszawskie

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz