Sektorkolejowy » Warszawa: 17 czerwca moc atrakcji w WUKADKĄ

Warszawa: 17 czerwca moc atrakcji w WUKADKĄ

pzez Adrian

W dniu 17 czerwca WuKaDka przygotuje dla małych i dużych sympatyków kolejki wiele atrakcji. Młodzi żeglarze będą mogli spróbować swoich sił w Regatkach WuKaDki na stawach Walczewskiego a pasjonaci prac manualnych będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych. Dla miłośników kolei będzie otwarta Izba Tradycji EKD/WKD. A to wszystko w ramach włączenia się WuKaDki w XI Zjazd Dużych Rodzin 3 Plus, który odbędzie się w Grodzisku Mazowieckim.

Warszawska Kolej Dojazdowa wspólnie z GKŻ „Czysty Wiatr ” w dniu 17 czerwca w godzinach 10:00-14:00 na Stawach Walczewskiego w Grodzisku Mazowieckim przygotuje dla dzieci i młodzieży od 6 roku życia Regatki WuKaDki. Rejestracja młodych żeglarzy odbędzie się w dniu wydarzenia w godzinach 9:45-10:00 przy stoisku WKD. Co ważne dzieci nie muszą być doświadczonymi żeglarzami. Zostaną one przeszkolone przez instruktorów Grodziskiego Klubu Żeglarskiego „Czysty Wiatr”. Nad bezpieczeństwem uczestników będzie czuwał doświadczony ratownik wodny. Po zakończonych Regatkach swoich sił na wodzie będą mogli spróbować wszyscy chętni mali i duzi.

Ale to nie wszystkie atrakcje przygotowane przez WuKaDkę tego dnia. Dla osób intersujących się historią i ciekawostkami związanymi z koleją w godzinach 10:00-17:00 (ostatnie wejście 16:30) podczas Dnia Otwartego będzie można odwiedzić Izbę Tradycji EKD/WKD. Na zwiedzających czekać będą zabytkowe pociągi takie jak wagon motorowy EN80-16 z 1926 r., elektryczny zespół trakcyjny EN94-40 z 1972 r., lokomotywa spalinowa 409Da-786 z 1984 r. czy wagon-platforma z 1888 r., a także wiele pamiątek w tym stanowisko kasy biletowej i biura naczelnika stacji oraz makiety kolejowe. Na torze bezpośrednio przy budynku Izby Tradycji EKD/WKD do zobaczenia będzie także „Perełka” czyli ezt serii EN95. Na stoisku wszystkie dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach plastycznych, wykonać własnoręcznie pamiątkową przypinkę czy zrobić sobie zdjęcie z naszą maskotką wiewiórką Wukadką i kolejarzem w historycznym mundurze.                          

A te wszystkie atrakcje są odbędą się w ramach zaangażowania się WuKaDki w organizowany w dniach 16-18 czerwca 2023 roku w Grodzisku Mazowieckim XI Zjazd Dużych Rodzin 3 Plus. To radosne święto rodziny w tym roku obchodzone będzie pod hasłem „Rodzina tworzy dobry klimat”Podczas Zjazdu będzie można brać udział w wydarzeniach kulturalnych, sportowych, zajęciach dla dzieci, warsztatach dla rodziców i rodzin. 

Źródło: Informacja Prasowa

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz