fbpx
Sektorkolejowy » W VIDEOMATACH kupisz teraz bilety innych przewoźników – POLREGIO wdraża nową funkcjonalność. 

W VIDEOMATACH kupisz teraz bilety innych przewoźników – POLREGIO wdraża nową funkcjonalność. 

pzez Damian

POLREGIO, po ubiegłorocznej akcji wprowadzenia VIDEOMATU – innowacyjnego rozwiązania technologicznego do zakupu biletów, wdraża nową funkcjonalność ułatwiającą pasażerowi podróż koleją. Od 19 kwietnia w VIDEOMACIE będzie można kupić także bilety innych przewoźników: PKP Intercity, Kolei Wielkopolskich, Kolei Dolnośląskich, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, PKP SKM w Trójmieście, a wkrótce pozostałych przewoźników. Poszerzenie zakresu działania urządzenia to kolejny etap udogodnień, mających na celu zaspokojenie potrzeb podróżnych. 

W październiku ubiegłego roku POLREGIO zaprezentowało pierwsze tak innowacyjne na polskim rynku rozwiązanie technologiczne, dzięki któremu podróżni mogą kupić bilet kolejowy, łącząc się video z e-kasjerem. Pilotażowo VIDEOMATY zostały zainstalowane na 10 dworcach w Polsce: Kraków Główny, Zielona Góra Główna, Jarosław, Poznań Główny, Wrocław, Świnoujście, Szczecin Główny, Tczew, Opole Główne oraz Białystok. Od 19 kwietnia możliwy będzie w nim zakup biletów na przejazd nie tylko pociągami POLREGIO, ale także PKP Intercity, Kolei Wielkopolskich, Kolei Dolnośląskich, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz PKP SKM w Trójmieście. Dzięki temu oferta biletów kolejowych dostępnych w VIDEOMACIE poszerza się, a samo urządzenie zyskuje zalety tradycyjnej kasy biletowej. W planach rozwoju uwzględniono także systematyczne zwiększanie dostępności urządzenia na innych dworcach i przystankach kolejowych. 

– POLREGIO, jako pierwsza spółka w Polsce wdrożyła urządzenie tak zaawansowane technologicznie, łączące zarówno funkcje powszechnie znanego automatu biletowego z innowacyjną obsługą e-kasjera w czasie rzeczywistym. Jesteśmy gotowi na kolejny krok, który tylko potwierdzi to, co zawarliśmy w założeniach projektu – VIDEOMAT bezapelacyjnie będzie spełniać funkcję kasy biletowej uzupełniając istniejącą sieć tradycyjnych kas, a żeby tak się stało, właśnie dziś wdrażamy do urządzenia możliwość sprzedaży biletów kolejowych innych przewoźników. Jesteśmy przekonani, że dzięki podstawowym, jak i nowym funkcjonalnościom oraz nowoczesnemu designowi zainteresowanie urządzeniem będzie stale wzrastać. Sam VIDEOMAT, poszerzenie oferty biletowej czy coraz większa jego dostępność na dworcach i przystankach istotnie przyczyniają się do promocji kolei w Polsce. – mówi Adam Pawlik, p.o. Prezesa Zarządu, Dyrektora Generalnego POLREGIO S.A. 

Obecnie podstawowym narzędziem wykorzystywanym w procesie sprzedaży biletów jest kasa, w której można kupić bilety na połączenia wszystkich przewoźników kolejowych. Pociągi POLREGIO codziennie zatrzymują się na 1900 stacjach i dworcach kolejowych, a spółka uruchamia ok. 150 kas. Ich dostępność na dużych dworcach wynosi średnio 12 godzin dziennie, ale już na mniejszych – jedynie 7 godzin. Zakup biletów przez VIDEOMAT możliwy jest przez aż 16 godzin, od 6:00 do 22:00, czyli w godzinach uruchamianych przez POLREGIO pociągów. 

– Z badań konsumenckich jasno wynika, że klienci dzielą się na dwie grupy. Tych, którzy są przyzwyczajeni do nowoczesnych technologii, procesów samoobsługowych i preferują taki model zakupowy oraz tych bardziej konserwatywnych, którzy w trakcie zakupów oczekują kontaktu z drugim człowiekiem. Automatyzacja procesu sprzedaży jest trendem na skalę światową i rok do roku osiąga bardzo duże wzrosty zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Europie. Na naszym rodzimym rynku przodują w tej kwestii liderzy handlu detalicznego – tłumaczy Prezes Pawlik. 

Źródło: POLREGIO

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz