Sektorkolejowy » W sobotę tramwaje wracają na ulicę Zakopiańską w Krakowie. Remont torowiska na finiszu

W sobotę tramwaje wracają na ulicę Zakopiańską w Krakowie. Remont torowiska na finiszu

pzez Adrian

Powrót tramwajów na stałe trasy do Borku Fałęckiego

Kończy się remont torowiska na ulicy Zakopiańskiej w Krakowie. W dniu 26 marca 2022 roku (sobota) tramwaje linii 8,19 oraz 22 znów będą kursować na stałych trasach do Borku Fałęckiego. Na ten moment czekało sporo osób, które zamieszkują południową część Krakowa.

Zmiany po zakończeniu remontu

W weekend pasażerów tramwajów w Krakowie czeka sporo zmian w kursowaniu linii autobusowych oraz tramwajowych i nie tylko:

  • powrót tramwajów linii 8,19 oraz 22 na stałe trasy
  • powrót autobusów linii nr 135, która będzie częściowo zmieniona: „Łagiewniki” – ul. Tischnera, ul. Fredry, ul. Połomskiego, ul. Turowicza, ul. Witosa, ul. Halszki – … – „Golkowice Pętla”. Ponadto przystanki „Milana” oraz „Centrum JP II” wciąż pozostaną nieczynne. Przystanek „Przykopy” w kierunku „Łagiewnik” zostanie przeniesiony na ul. Turowicza (jak dla linii nr 133 i 433) Na zmienionym odcinku trasy linia będzie obsługiwać przystanek „Turowicza” (w obu kierunkach jak dla linii nr 133 i 433)
  • likwidacja linii autobusowych nr 708 i 735
  • buspas na ul. Zakopiańskiej zostanie zlikwidowany
  • przystanek „Łagiewniki ZUS” będzie funkcjonować tylko w kierunku „Borku Fałęckiego”; zostanie tymczasowo utrzymany dla niego status „stały” (do czasu uruchomienia w tym kierunku przystanku „Łagiewniki SKA”)
  • uruchomienie przystanku tramwajowego „Łagiewniki SKA” w kierunku centrum Krakowa, zlokalizowanego na ul. Zakopiańskiej, za skrzyżowaniem z Trasą Łagiewnicką (o statusie „stały”)
  • pozostałe przystanki tramwajowe i autobusowe o nazwie „Łagiewniki SKA” (nowa nazwa zespołu przystankowego, który jest zlokalizowany w obrębie skrzyżowania ul. Zakopiańskiej i Trasy Łagiewnickiej) będą nadal nieczynne

Autor: Damian Malesza
Fot. Krzysztof Kalinowski

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz