Sektorkolejowy » W Grudziądzu zaprezentowano pierwszego Moderusa Betę

W Grudziądzu zaprezentowano pierwszego Moderusa Betę

pzez Damian

10 czerwca 2022 r. w Grudziądzu zaprezentowano nowy tramwaj Moderus Beta. Pojazd wyprodukowany przez poznański Modertrans pojawił się na miejskim rynku. Niestety mieszkańcy Grudziądza nie mogli przejechać się nowym tramwajem, gdyż nadal trwają odbiory techniczne pojazdu.

Jak wyglądała prezentacja nowego tramwaju w Grudziądzu?

W ramach Dni Grudziądza 2022 dla mieszkańców przygotowano mnóstwo atrakcji m.in. jarmarki, koncerty oraz zlot food trucków. W piątek 10 czerwca br. na miejskim rynku czekała na nich niespodzianka – prezentacja tramwaju Moderus Beta, który niebawem będzie kursował po Grudziądzu. Pojazd pojawił się tam ok. godziny 1700. Zainteresowani mogli obejrzeć tramwaj z zewnątrz oraz w środku. Ze względu na trwające odbiory techniczne pojazdu nie mógł zabrać pasażerów na przejażdżkę.

Niskopodłogowe tramwaje Moderus Beta w Grudziądzu

Grudziądz jest najmniejszym miastem w Polsce, gdzie kursują tramwaje. Nie wszystkie z nich spełniają oczekiwania mieszkańców tego miasta. Miasto Grudziądz zamówiło cztery częściowo niskopodłogowe tramwaje Moderus Beta. Pierwszy pojazd dla Grudziądza przechodził testy w Łodzi (pisaliśmy o tym TUTAJ), gdyż rozstawy szyn w tych miastach są takie same – 1000 mm. Pozostałe tramwaje mają zostać dostarczone w następnych miesiącach. Wartość kontraktu podpisanego  pomiędzy Grudziądzem a Modertransem to ok. 23,3 mln zł brutto.

Autor: Damian Malesza
Fot. Facebook/@Komunikacja miejska w Grudziądzu | Film: Facebook/eGrudziądz

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz