Sektorkolejowy » W długi weekend PKP Intercity uruchomi dodatkowe połączenia do miejscowości turystycznych

W długi weekend PKP Intercity uruchomi dodatkowe połączenia do miejscowości turystycznych

pzez Damian

Spółka PKP Intercity poinformowała o wzmocnieniu 110 pociągów 181 wagonami w długi weekend i Boże Ciało. To odpowiedź na duże zainteresowanie przejazdami w najbliższych dniach. Przewoźnik chce zapewnić pasażerom komfortowe warunki podróży. Więcej miejsc pojawi się w składach, które wyruszą m.in. ze Szczecina, Warszawy, Gdyni czy Wrocławia w kierunku popularnych ośrodków turystycznych i innych dużych miast. Spółka zadeklarowała, że dane o frekwencji w pociągach będą bieżąco analizowane, jeżeli zajdzie taka potrzeba kolejne pociągi będą wzmacniane dodatkowymi wagonami.

Dodatkowe połączenia i wydłużone trasy w okresie długiego weekendu

Przewoźnik PKP Intercity zadecydował o uruchomieniu nowych połączeń nad Morze Bałtyckie. W czwartek 16 czerwca 2022 r. EIC Kaszub pojedzie w relacji Warszawa Zachodnia – Gdynia Główna (19 czerwca 2022 r. pociąg zabierze pasażerów w drogę powrotną). W tym samym dniu z Gdyni w kierunku Warszawy wyruszy EIC 5140, który kolejnego dnia wróci do Trójmiasta.

Dziś (15 czerwca br.) zostaje wydłużona do Kołobrzegu relacja pociągu EIP 3840, który normalnie kursuje do Gdyni pod numerem 3504. W tym samym dniu wydłużeniu ulegnie także trasa TLK Lubomirski (Kraków Główny – Gdynia Główna), którym podróżni dojadą do Kołobrzegu.

Pasażerowie pociągów, którzy są zainteresowani terenami górskimi, będą mogli skorzystać z wydłużenia trasy pociągu TLK Bieszczady (Kraków – Zagórz) i uruchomienia pociągu TLK Połoniny. Jednym i drugim będzie można dotrzeć bezpośrednio do Łupkowa.

Autor: Damian Malesza
Fot: materiały własne

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz