Sektorkolejowy » UTK: VII Ogólnopolska Konferencja Naukowo–Techniczna „Transport Kolejowy 2024: Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość”

UTK: VII Ogólnopolska Konferencja Naukowo–Techniczna „Transport Kolejowy 2024: Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość”

pzez Damian

Do 8 marca można nadsyłać zgłoszenia uczestnictwa w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo–Technicznej „Transport Kolejowy 2024: Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość”. VII edycja Konferencji odbędzie się 22 maja 2024 r. w siedzibie Urzędu Transportu Kolejowego w Warszawie.

Tegoroczna konferencja będzie miała charakter hybrydowy – osoby wygłaszające referaty będą uczestniczyć w konferencji stacjonarnie w UTK, a słuchacze będą uczestniczyć zdalnie za pomocą wideokonferencji.

Kolej musi się nieustannie rozwijać, potrzebuje więc nie tylko inwestycji, ale przede wszystkim wykształconych kadr. Zapewnienie odpowiedniego kształcenia i rozwoju młodemu pokoleniu, które chce swoją przyszłość związać z transportem szynowym, jest ogromnym wyzwaniem. Stąd zrodziła się idea konferencji naukowej Urzędu Transportu Kolejowego, jako platforma wymiany pomysłów, idei, innowacji i rozwiązań. Propagujemy w ten sposób wiedzę na temat kolei i promujemy zawody kolejowe oraz prace naukowe związane z koleją. Zapraszamy do udziału w konferencji i zgłębiania tematyki związanej z koleją, a także dalszej edukacji i rozwoju zawodowego w tym kierunku”- zachęca do udziału dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Prace wybrane przez Komitet Naukowy zostaną zaprezentowane podczas konferencji w formie wykładu lub plakatu. Komitet Naukowy dokona wyboru najlepszych prac na podstawie przesłanych abstraktów. Referaty, które nie zostaną zakwalifikowane do sesji plenarnej, będą mogły być zaprezentowane w formie plakatu podczas sesji plakatowej.

Do 8 marca należy nadesłać formularz zgłoszeniowy wraz z abstraktem proponowanej pracy. W przypadku prac, które mają kilku autorów konieczne jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego wraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez każdego autora. W takiej sytuacji ten sam abstrakt należy dołączyć do każdego zgłoszenia. O przesłanie wypełnionego formularza prosimy również osoby chcące uczestniczyć w konferencji jako słuchacz.

W tym roku po raz pierwszy poza prezentacją wykładu (na sesji plenarnej) lub plakatu (na sesji plakatowej) istnieje możliwość prezentacji realizowanego projektu naukowego. Do przedstawienia realizowanego projektu naukowego zapraszamy również zespoły naukowe – realizujące takie projekty w ramach struktur uczelnianych, jak również przy współpracy z rynkiem kolejowym.

Szczegóły dotyczące organizacji konferencji, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony utk.gov.pl/konferencja.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz