Sektorkolejowy » UTK: Spotkanie dotyczące zdarzeń kolejowych z prokuratorami regionu w Katowicach

UTK: Spotkanie dotyczące zdarzeń kolejowych z prokuratorami regionu w Katowicach

pzez Damian

W Katowicach odbyło się spotkanie Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego z przedstawicielami Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych, rynku kolejowego i prokuratorami z prokuratur okręgowych i rejonowych podlegających pod Prokuraturę Regionalną w Katowicach. Omówiono współpracę pomiędzy podmiotami kolejowymi, organami dochodzeniowo-śledczymi oraz Prezesem UTK, PKBWK i komisjami kolejowymi w sytuacji wystąpienia zdarzeń kolejowych.

W trakcie spotkania zorganizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach, omówiono problematykę prac komisji badających zdarzenia kolejowe oraz wybrane zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa systemu kolejowego. Tematem spotkania była także współpraca prokuratury z komisjami kolejowymi. W spotkaniu uczestniczył dr inż. Ignacy Góra, Prezes UTK, Tadeusz Ryś, Przewodniczący PKBWK, Tomasz Janeczek, Prokurator Regionalny w Katowicach, a także przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych oraz Kolei Śląskich.

Wypracowane rozwiązania mają polegać na usprawnieniu pracy organów dochodzeniowo-śledczych oraz pozwolić na skrócenie czasu działań na miejscu zdarzenia i powinny przełożyć się na realne zmniejszenie skali utrudnień w ruchu pociągów. W ramach wydarzenia odbyła się także wizyta studyjna w Kolejach Śląskich. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się ze stanowiskiem pracy maszynisty z uwzględnieniem warunków pracy oraz obsługi pojazdu kolejowego.

Źródło: UTK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz