Sektorkolejowy » UTK: Najlepsze prace w konkursie „Akcja Bezpieczeństwo” zostały wybrane!

UTK: Najlepsze prace w konkursie „Akcja Bezpieczeństwo” zostały wybrane!

pzez Damian

Znamy już zwycięzców tegorocznego konkursu „Akcja Bezpieczeństwo” organizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego w ramach Kampanii Kolejowe ABC II. Główną nagrodę w kategorii film zdobył zespół ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Głębokiem, a główną nagrodę w kategorii plakat wywalczył zespół ze Szkoły Podstawowej nr 28 im. Karola Miarki w Katowicach. Dodatkowo przyznano 6 wyróżnień – po 3 w każdej kategorii.

W konkursie „Akcja Bezpieczeństwo” ogłoszonym na początku lutego 2023 roku wzięły udział szkoły z całej Polski. Zostało nadesłanych 1913 prac, w tym 301 filmów oraz 1612 plakatów. Przygotowało je ogółem 18 727 uczniów z klas I-VI.

26 kwietnia odbyło się posiedzenie komisji konkursowej, w skład której weszli m.in. Prezes Urzędu Transportu Kolejowego, Ignacy Góra, reżyserka, scenarzystka i producent filmowy, Edyta Wróblewska, ilustrator i artysta koncepcyjny, Przemysław Kotyński, a także nosorożec Rogatek, bohater Kampanii Kolejowe ABC II.

Po burzliwych obradach jury wyłoniło zwycięzców. Decyzja nie była łatwa – komisja jednogłośnie uznała, że poziom prac jest bardzo wysoki.

Kategoria film:

Główną nagrodę w postaci sprzętu multimedialnego o wartości 15 tysięcy złotych oraz włączenie pracy do wideomappingu 3D wyświetlonego podczas wydarzenia edukacyjno-informacyjnego organizowanego w ramach Kampanii Kolejowe ABC II 17 czerwca 2023 r. w Lublinie przyznano Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Głębokiem.

Wyróżnienia w postaci sprzętu edukacyjnego lub sportowego o wartości 5 tysięcy złotych otrzyma każda z placówek:

  • Zespół Szkół Specjalnych nr 30 w Bydgoszczy,
  • Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Środzie Wielkopolskiej,
  • Szkoła Podstawowa w Dębicy.

Kategoria plakat:

Główną nagrodę w postaci sprzętu edukacyjnego lub sportowego o wartości 15 tysięcy złotych przyznano Szkole Podstawowej nr 28 im. Karola Miarki w Katowicach.

Wyróżnienia w postaci sprzętu edukacyjnego lub sportowego o wartości 5 tysięcy złotych otrzyma każda z placówek:

  • Publiczna Szkoła Podstawowa  im. Jana Pawła II w Sobieniach-Jeziorach,
  • Szkoła Podstawowa w Krzeczowicach,
  • Szkoła Podstawowa nr 25 im. Stanisława Staszica w Częstochowie.

„Konkurs Akcja Bezpieczeństwo pokazał prawdziwe zaangażowanie, zarówno opiekunów zespołów, jak i uczniów. Wpłynęło do nas bardzo dużo zgłoszeń, w których widać pracę włożoną przez nauczycieli w edukację uczniów na temat bezpieczeństwa oraz późniejsze wykorzystanie tej wiedzy w praktyce podczas tworzenia przez dzieci filmów i plakatów. Bardzo dziękujemy wychowawcom i nauczycielom za czas poświęcony na uwrażliwienie uczniów na zasady bezpieczeństwa na kolei” – podkreślił Ignacy Góra Prezes UTK

17 czerwca na Placu Litewskim w Lublinie nagrodzone i wyróżnione prace będą prezentowane podczas wydarzenia edukacyjno-informacyjnego organizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego. Zwycięski film zostanie wyświetlony w ramach wideomappingu 3D. Wszystkie nagrodzone prace można też obejrzeć na stronie www.kolejoweabc.pl

Do wszystkich zespołów, które przesłały prace, trafią pamiątkowe dyplomy, a do każdego uczestnika konkursu – wyjątkowe opaski na rękę. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie oraz za wspaniałe plakaty i filmy. Zwycięzcom oraz wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Źródło: UTK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz