Sektorkolejowy » Ukraina: Grupa TAS przejmuje 40% udziałów w spółce TransANT GmbH

Ukraina: Grupa TAS przejmuje 40% udziałów w spółce TransANT GmbH

pzez Adrian

Ukraińska firma finansowo-przemysłowa TAS Group, z siedzibą w Kijowie, nabyła 40,03% udziałów w firmie TransANT GmbH. TAS Group jest jedną z najszybciej rozwijających się firm na Ukrainie i posiada bogate doświadczenie w produkcji wagonów i komponentów poprzez własny zakład produkcyjny w Dnieprowagonmasz (Ukraina). Zakład ten będzie teraz produkował główne komponenty wagonów towarowych TransANT.

Pozostałe udziały w spółce TransANT GmbH zostały podzielone pomiędzy dotychczasowych właścicieli i spółki założycielskie: voestalpine Stahl GmbH, spółka zależna koncernu stalowego i technologicznego voestalpine AG, nadal posiada udział większościowy w wysokości 48,10%. Pozostałe 11,87% należy do ÖBB Rail Cargo Group. Oczekuje się, że nowa struktura własnościowa w połączeniu z połączonym doświadczeniem z różnych sektorów przyczyni się do rozwoju produktów, zdolności produkcyjnych i sprzedaży innowacyjnych modułowych lekkich wagonów towarowych.

Wagon TransANT został zaprojektowany jako lekki i modułowy pojazd, który ma zwiększyć zdolność przewozu towarów koleją i zapewnić elastyczną nadbudowę, którą można dostosować do indywidualnych wymagań logistycznych. Pierwsze prototypy wagonu towarowego TransANT, służącego do transportu rudy, zostały wyprodukowane w 2019 roku. Następnie w 2020 r. utworzono osobną spółkę TransANT GmbH, aby zaplanować rozwój i marketing wagonu. Produkcja pierwszych modeli rozpoczęła się w 2022 roku.

Źródło: railmarket.com
Autor: Marketa Horpeniakova
Fot. railcargo.com

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz