Sektorkolejowy » Turcja – pięciogwiazdkowy pociąg turystyczny w 2022 roku

Turcja – pięciogwiazdkowy pociąg turystyczny w 2022 roku

pzez Damian

Już w przyszłym roku Turcja chce uruchomić pięciogwiazdkowy pociąg turystyczny Cappadocia Express. Pociąg będzie spełniał wszystkie standardy luksusowego hotelu pięciogwiazdkowego.

Luksusowe pociągi miały wyjechać na tory już w tym roku, jednak ze względów logistycznych start został przesunięty na początek 2022 roku.

Projekt pociągu realizowany jest przez japońską grupą turystyczną HIS Travel oraz turecką firmę Sun Group, która zajmuje się infrastrukturą kolejową. 

Pociąg ma się stać atrakcją turystyczną premium. Oferta skierowana jest przede wszystkim do Rosjan, których najczęstszym miejscem spędzania urlopu jest właśnie Turcja. W pierwszym etapie planowano zainwestować 40 mln euro w projekt. Grupą docelową oferty pociągu Cappadocia Express są turyści gotowi wydać na wycieczkę co najmniej 5 tysięcy euro, koszt biletu będzie uzależniony od rodzaju zakwaterowania, programu i usług dodatkowych.

Pociąg będzie składał się z dwóch lokomotyw i 14 wagonów, w 12 wagonach pociągu znajdować się będą przedziały dwuosobowe z pełnymi łóżkami, prysznicem i toaletą, w dwóch pozostałych luksusowe restauracje.

Capaddocia Express ma kursować na trasach Ankara-Kapadocja i Stambuł-Kapadocja. W każdym pociągu turystycznym zmieszczą się łącznie 294 osoby. Operator zamierza przewozić do Kapadocji co najmniej 200 tys. turystów rocznie.

To jednak nie pierwszy pociąg o podwyższonym standardzie będący atrakcją turystyczną. Cappadocia Express opiera się na projektach The Pride of Africa (RPA), Rocky Mountaineer (Kanada), The Ghan (Australia). 

HIS Travel oraz Sun Group w przyszłości chcą uruchomić luksusowe pociągi turystyczne również ze Stambułu i/lub Ankary do wschodniej Anatolii, Mezopotamii, regionu Morza Czarnego i wybrzeża Morza Egejskiego. Od kilku lat w Turcji można zaobserwować dynamiczny rozwój sektora turystycznego. Inwestycje obejmują przede wszystkim luksusowe hotele oraz nowoczesną infrastrukturę. Kraj coraz bardziej otwiera się nie tylko na Rosjan, ale również na zachodnich turystów.

Fot. railway.supply

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz