Sektorkolejowy » Trwa przebudowa dworca w Zduńskiej Woli. Planowane zakończenie prac w grudniu br.

Trwa przebudowa dworca w Zduńskiej Woli. Planowane zakończenie prac w grudniu br.

pzez Adrian

Budynek dworca kolejowego w miejscowości Zduńska Wola (woj. łódzkie) odzyskuje dawny blask. To efekt wspólnej inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i samorządu miasta, która jest częścią projektu o wartości ok. 50 mln zł, który obejmuje działania także w Strykowie, Głownie oraz Pabianicach.

Postępują prace związane z modernizacją dworca kolejowego w Zduńskiej Woli. Dostrzec można odświeżoną ceglaną fasadę budynku oraz nowe poszycie dachowe. Wykonawca inwestycji – firma Budomax z Grabowca zakończyła już wymianę okien i drzwi. Zmienia się także najbliższe otoczenie obiektu: nawierzchnia drogi, chodnik, a także miejsca postojowe.

Jak będzie wyglądał dworzec w Zduńskiej Woli?

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Urząd Miasta Zduńska Wola, wygląd zewnętrzny budynku dworca będzie nawiązywał do dawnego, przemysłowego charakteru tej miejscowości. Obiekt ma zachować charakter sprzed ponad 100 lat, jednocześnie spełniając potrzeby dzisiejszych podróżnych. Wewnątrz znajdą się automaty biletowe, toalety, ogrzewana poczekalnia, punkt informacji turystycznej oraz punkty obsługi pasażerów. Tuż obok ulicy zaplanowano zadaszone miejsce, przy którym będą zatrzymywały się pojazdy przewoźników lokalnych oraz regionalnych. Dworzec w nowej odsłonie będzie przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami.

Modernizacja dworca i jego najbliższego otoczenia będzie kosztowała ok. 4,3 mln zł. Przedsięwzięcie jest współfinansowane w 85% ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Realizacja zadania przebiega w ramach większego projektu pn. „Budowa zintegrowanych węzłów multimodalnych wraz z budową i przebudową przystanków kolejowych na terenie województwa łódzkiego” o sumarycznej wartości ok. 50 mln zł.

Więcej informacji o przebudowie dworca kolejowego w Zduńskiej Woli można znaleźć:

W Zduńskiej Woli prace realizowane przez PLK wraz z miastem zwiększą użyteczność dworca

Autor: Damian Malesza
Fot. Jolanta Jeziorska / zdunskawola.naszemiasto.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz