fbpx
Sektorkolejowy » TFG Transfracht i CTOS zwiększają częstotliwości między Osnabrück a niemieckimi portami morskimi

TFG Transfracht i CTOS zwiększają częstotliwości między Osnabrück a niemieckimi portami morskimi

pzez Adrian

Wraz z nowym terminalem kontenerowym w Osnabrück (CTOS) TFG Transfracht przenosi więcej towarów z dróg na kolej. W ten sposób spółka-córka DB Cargo AG rozszerza swoją ofertę przewozów na krótkich dystansach, tzw. shortland feeders.

Od stycznia 2022 roku CTOS jest obsługiwany przez pociągi towarowe TFG Transfracht. Od września zwiększono nawet częstotliwość połączeń pomiędzy Osnabrück i Hamburgiem oraz portami morskimi Wilhelmshaven i Bremerhaven z sześciu do ośmiu odjazdów tygodniowo.

Tylko na trasie Hamburg-Osnabrück z dróg na kolej przenoszonych jest do 40.000 TEU rocznie. W ten sposób nie tylko odciąża się infrastrukturę, lecz także aktywnie przyczynia się do realizacji neutralnego dla klimatu łańcucha dostaw. Pozwala to zaoszczędzić do 7.000 ton emisji CO2 rocznie.

Transporty pomiędzy Osnabrück a portami północnymi są w 100 procentach wolne od CO2. Jest to możliwe dzięki produktowi kolejowemu TFGeco wykorzystującemu zieloną energię elektryczną. Ponadto sam CTOS jest zasilany wyłącznie zieloną energią elektryczną.

CTOS od jesieni 2021 roku znajduje się na terenie starego portu w Osnabrück. Rozległy teren ma pojemność magazynową ponad 6.000 TEU, gdzie klienci mogą w razie potrzeby tymczasowo przechowywać swoje towary.

Źródło: railmarket.com
Autor: Karel Novak
Fot. dbcargo.com

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz