Sektorkolejowy » Szybko, łatwo i intuicyjnie – będzie nowy system biletowy w Warszawie

Szybko, łatwo i intuicyjnie – będzie nowy system biletowy w Warszawie

pzez Damian

Zarząd Transportu Miejskiego właśnie rozpoczął postępowanie, którego celem jest wyłonienie wykonawcy projektu. Z nowego systemu opłat za przejazdy Warszawskim Transportem Publicznym skorzystamy za ok. 3 lata.

– Nowy system biletowy, to bardzo duży, długoletni i wymagający projekt biorąc pod uwagę wielkość Warszawy i całej aglomeracji oraz naszą rozbudowaną ofertę taryfową. Dlatego też, planując nowy system musieliśmy wszystko dobrze przemyśleć i szczegółowo zaplanować. Przygotowanie postępowania kosztowało nas sporo wysiłku, ale dziś możemy z dumą ogłosić, że jesteśmy gotowi do wdrożenia nowego systemu opłat za przejazdy komunikacją miejską! – potwierdza Katarzyna Strzegowska – dyrektor ZTM.

Założenia projektu, to odpowiedź na światowe trendy, ale przede wszystkim na potrzeby pasażerów. Ma być łatwo, szybko, intuicyjnie i bezpiecznie. Nowy system biletowy umożliwi opłatę za przejazd za pomocą karty płatniczej, telefonu, smartwatcha oraz karty miejskiej. Pozwoli także zaplanować podróż – wskaże najkorzystniejszą trasę, którą zmieni w razie konieczności! Oznacza to, że pasażerowie nie będą musieli się martwić o zakup biletów i ich kasowanie, a sama podróż przebiegnie szybko i sprawnie. Bezpieczeństwo gwarantować będzie współpraca z doświadczonymi i sprawdzonymi partnerami specjalizującymi się w płatnościach bezgotówkowych: Visa I MasterCard.

Źródło: ZTM w Warszawiea

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz