Sektorkolejowy » Strajk kolei we Francji: Prognozy ruchu pociągów na ten weekend

Strajk kolei we Francji: Prognozy ruchu pociągów na ten weekend

pzez Adrian

Konduktorzy pociągów we Francji będą strajkować w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę. Na tory wyjedzie co drugi pociąg TGV i międzymiastowy Intercité. SNCF zobowiązuje się do zapewnienia ruchu wszystkich pociągów jadących do Alp.

Alain Krakovitch, dyrektor TGV-Intercités, ogłosił plan transportu, który przewiduje, że od godziny 20:00 w czwartek, 15 lutego do 8:00 w poniedziałek, 19 lutego będzie kursować co drugi pociąg TGV INOUI, co drugi pociąg OUIGO, a także połowa pociągów Intercités (zarówno w dzień, jak i w nocy), oraz 100% klasycznych pociągów OUIGO. SNCF obiecuje utrzymać wszystkie połączenia do stacji narciarskich w Alpach.

Ruch pociągów międzynarodowych może być zakłócony, dlatego SNCF zachęca do sprawdzenia informacji u przewoźników takich jak Eurostar i Lyria. Usługa „Junior et Cie”, zapewniająca opiekę nad samotnie podróżującymi dziećmi, będzie zapewniona w 85%.

Pasażerowie będą na bieżąco informowani o statusie swoich pociągów mailowo lub SMS-em. Dla pasażerów, których pociągi zostaną odwołane z powodu braku konduktora, przewidziana jest możliwość bezpłatnej zmiany biletów na inne dostępne połączenia do 19 lutego lub pełnego zwrotu kosztów, jeśli zrezygnują z podróży w okresie od 16 do 19 lutego.

Ponadto SNCF wprowadzi dla nich „wyjątkowe odszkodowanie”. Otrzymają oni w ciągu miesiąca kod uprawniający do 50% zniżki na kolejną podróż, pod warunkiem zarezerwowania jej w ciągu 30 dni.

W przeciwieństwie do niektórych pociągów TER lub Transilien, TGV nie może kursować bez konduktorów. Ich rola nie ogranicza się tylko do sprawdzania biletów; są oni odpowiedzialni za prawidłowy przebieg podróży oraz za bezpieczeństwo i ochronę. To oni dają sygnał do odjazdu maszyniście.

Źródło: iFrancja
Fot. sortiraparis.com

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz