Sektorkolejowy » Stany Zjednoczone: Union Pacific oficjalnie otworzył nowy terminal intermodalny w Phoenix

Stany Zjednoczone: Union Pacific oficjalnie otworzył nowy terminal intermodalny w Phoenix

pzez Adrian

Terminal został strategicznie usytuowany, by zaspokoić potrzeby szybko rozwijającego się rynku w rejonie Phoenix, łącząc południowy zachód bezpośrednio z międzynarodowymi portami w południowej Kalifornii.

Inicjatywa ogłoszona zaledwie 45 dni przed otwarciem ma na celu poprawę efektywności logistycznej poprzez zapewnienie po raz pierwszy bezpośredniej usługi intermodalnej między Los Angeles Basin a Phoenix.

Terminal ułatwia transport międzynarodowych kontenerów z portów w Los Angeles i Long Beach, a także z terminalu intermodalnego Union Pacific’s International Container Transfer Facility (ICTF). Pozwala to ograniczyć zatłoczenie na autostradach w Kalifornii i Arizonie poprzez zmniejszenie zależności od transportu samochodowego. Według Union Pacific wybór transportu kolejowego, zamiast transportu drogowego może zredukować emisję gazów cieplarnianych nawet o 75%.

Codzienne operacje terminalu obejmują usługi transportowe świadczone przez Duncan & Son Lines – rodzinną firmę logistyczną z siedzibą w Buckeye w Arizonie. Pomimo statusu operacyjnego terminalu, prace budowlane mają być kontynuowane przez cały 2024 r. w celu dokończenia pozostałych infrastrukturalnych, w tym oznakowania podjazdów, instalacji oświetlenia, utwardzenia nawierzchni i budowy budynku biurowego.

Autor: Lubomir Cech
Źródło: RailMarket
Fot. Union Pacific Railroad

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz