Sektorkolejowy » Stacja kolejowa w Bełchowie została zmodernizowana. Inwestycja kosztowała 58 mln zł

Stacja kolejowa w Bełchowie została zmodernizowana. Inwestycja kosztowała 58 mln zł

pzez Damian

Większa przepustowość linii kolejowej i wzrost prędkości pociągów na odcinku Łowicz – Skierniewice. To możliwe dzięki zmodernizowanej stacji kolejowej w Bełchowie. Nowa inwestycja ma też poprawić komfort i bezpieczeństwo na kolei.

Nowe perony przystosowane dla osób niepełnosprawnych, wiaty przystankowe i przebudowana sieć trakcyjna. Na zmodernizowanej stacji w Bełchowie zadbano nie tylko o komfort jazdy dla podróżnych, ale i o bezpieczeństwo wokół dworca. Ta inwestycja ma też wpłynąć na rozwój gospodarki w regionie. Dzięki modernizacji stacji – pociągi towarowe zwiększą swoją prędkość z 60 km/h do 100 km/h.

– Stacja Bełchów i szerzej odcinek Łowicz – Skierniewice znajduje się w ważnym korytarzu transportowym wschód – zachód. Przez tę stację więcej pociągów towarowych niż pasażerskich – mówi Rafał Wilgusiak Zespół Prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe.

Tych pasażerskich będzie jeszcze więcej. Przez stację w Bełchowie pociągi jeżdżą już po dwóch nowych torach, ale dopiero 10 grudnia w życie wejdzie nowy, roczny rozkład jazdy PKP. To wtedy na tej linii pojawi się więcej pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Inwestycja była finansowana ze środków budżetowych, całkowity koszt modernizacji stacji wyniósł około 58 milionów złotych.

Źródło: TVP3 Łódź
Fot. PKP PLK S.A.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz