Sektorkolejowy » Średzka Kolej Powiatowa zorganizuje specjalny przejazd w ramach rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Średzka Kolej Powiatowa zorganizuje specjalny przejazd w ramach rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

pzez Adrian

Obchody rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego z udziałem kolei

Z okazji obchodów rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 27 grudnia 2021 roku na stacji Środa Miasto będzie miała miejsce rekonstrukcja historyczna. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00, gdzie odbędzie się inscenizacja walk powstańczych pt. „Przejęcie pociągu militarnego przez Powstańców”.

Przejazd pociągiem specjalnym ze stacji Środa Miasto do Zaniemyśla

Kolejnym punktem wydarzenia będzie przejazd pociągiem specjalnym, który zorganizuje Średzka Kolej Powiatowa. Zgodnie z planem pociąg specjalny ma wyruszyć ze stacji Środa Miasto w kierunku Zaniemyśla o godzinie 17:45. Bilety na ten przejazd będzie można zakupić u konduktora. Po zakończeniu przejazdu na stacji Zaniemyśl, która znajduje się na ul. Dworcowej 5, o godzinie 19:15 odbędzie się inscenizacja walk powstańczych pt. „Odbicie budynku dworca w Zaniemyślu”. Następnymi punktami programu wydarzenia będą:

  • przemarsz wojsk powstańczych przez Zaniemyśl o godzinie 19:45
  • uroczystości pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w Zaniemyślu o godzinie 20:00
  • zakończenie uroczystości o godzinie 20:30

Zgodnie z planem o godzinie 20:45 pociąg specjalny ma odjechać z Zaniemyśla w kierunku stacji Środa Miasto. Przewidywany przyjazd do Środy Wielkopolskiej ma nastąpić o godzinie 21:45.

Należy nadmienić, iż dodatkowym punktem programu o godzinie 18:00 jest Msza Święta w intencji Powstańców Wielkopolskich, która odbędzie się w kościele p.w. św. Wawrzyńca w Zaniemyślu.

Organizatorzy wydarzenia

Organizatorami wydarzenia są:

  • Powiat Średzki
  • Gmina Środa Wielkopolska
  • Gmina Zaniemyśl
  • Średzka Kolej Powiatowa

Autor: Damian Malesza

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz