Sektorkolejowy » Spotkanie Rady Programowej TRAKO w CEMM

Spotkanie Rady Programowej TRAKO w CEMM

pzez Damian

W Centrum Egzaminowania i Monitorowania Maszynistów spotkała się Rada Programowa Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO. Posiedzenie odbyło się 6 grudnia.

Prezes UTK dr inż. Ignacy Góra i przedstawiciele podmiotów zaangażowanych w przygotowanie Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO spotkali się w Centrum Egzaminowania i Monitorowania Maszynistów (CEMM). Członkowie Rady Programowej TRAKO podsumowali tegoroczne wydarzenie i ocenili jego przebieg. Omówili także wstępne plany targów, które odbędą się za 2 lata. Posiedzenie było także okazją do zobaczenia CEMM – ośrodka, w którym od tego roku kandydaci na maszynistów przechodzą państwowe egzaminy.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele UTK oraz: MTG, Klastra „Luxtorpeda 2.0”, Instytutu Kolejnictwa, Zespołu Doradców Gospodarczych TOR, Fundacji Pro Kolej, Rady PISiL, PKP PLK, SIRTS, POLREGIO, WARS, PKP SKM w Trójmieście, PKP, Track Tec, Izby Gospodarczej Transportu Lądowego, PKP Intercity, PORR, PESY Bydgoszcz i KZŁ Bydgoszcz.

16. edycja targów zaplanowana została na 23-26 września 2025 r. Targi tradycyjnie odbędą się w Gdańsku. To największe i najbardziej prestiżowe targi branży szynowej w Polsce. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 600 wystawców z 30 krajów. Odwiedziło je ponad 23 tys. osób z 54 krajów. Urząd Transportu Kolejowego świętował na targach swoje 20-lecie. 

CEMM wyposażone jest w 3 nowoczesne symulatory. UTK niebawem zacznie przeprowadzać w ośrodku również pierwsze egzaminy na świadectwo maszynisty. Jednym z wymogów będzie zdanie egzaminu na symulatorze pojazdu trakcyjnego. Budowa CEMM została dofinansowana z Funduszy Europejskich Programu Infrastruktura i Środowisko.

Źródło: UTK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz