Sektorkolejowy » Spółka CPK publikuje ogłoszenie ws. postępowania na budowę terminala lotniska

Spółka CPK publikuje ogłoszenie ws. postępowania na budowę terminala lotniska

pzez Damian

Centralny Port Komunikacyjny opublikował okresowe ogłoszenie informacyjne dotyczące planowanej budowy terminala nowego lotniska. To sygnał dla rynku, poprzedzający uruchomienie samego postępowania.

Na terenie przyszłego lotniska prowadzone są przygotowawcze prace budowlane (w tym rozbiórki i odwierty geologiczne), a spółka CPK przygotowuje się do kluczowej dla całej inwestycji budowy terminala nowego lotniska. W tej chwili trwają intensywne prace projektowe obiektu, którego koncepcję architektoniczną przygotowaną przez brytyjskie konsorcjum Foster + Partners i Buro Happold, CPK przedstawiło na początku lipca tego roku. Okresowe ogłoszenie informacyjne, które spółka opublikowała, to sygnał dla rynku budowlanego o planowanym postępowaniu, pozwalające potencjalnym wykonawcom na rozpoczęcie przygotowań do wzięcia w nim udziału.

– Planujemy przeprowadzanie postępowania w trybie dialogu konkurencyjnego. To opcja, która pozwoli nam w trakcie postępowania konsultować pomysły i rozwiązania z potencjalnymi wykonawcami – mówi Jakub Łoch, p.o. Dyrektora Pionu ds. lotniskowych w CPK.

Prócz budowy samego terminala o powierzchni około 400 000 m2 do stanu „pod klucz” w podstawowym zakresie działań wykonawcy znajdzie się jego funkcjonalne powiązanie z innymi obiektami multimodalnego węzła komunikacyjnego CPK. Prócz tego zakres budowy obejmie powstanie dworca kolejowego wraz z połączeniem ze stacją kolejową i węzła przesiadkowego „PTI” znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie budynku terminala. 

Ogłoszenie precyzuje również możliwość rozszerzenia postępowania o opcje budowy m.in.  parkingu wielopoziomowego, dostawy, montażu i uruchomienia systemu BHS (Baggage Handling System – system obsługi bagażu), wind i chodników ruchomych czy rękawów pasażerskich (PBB).  

Wstępne szczegóły dotyczące przyszłego zamówienia, jego warunków ekonomicznych, wymagań technicznych, doświadczenia i kwalifikacji zawodowych potencjalnych wykonawców, a także zasad i kryteriów udziału w planowanym postępowaniu znajdują się na stronach Smart PZP i TED

Źródło: CPK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz