Sektorkolejowy » Śląskie: Mężczyzna kradł kłonice z wagonów

Śląskie: Mężczyzna kradł kłonice z wagonów

pzez Damian

W dniu 15 lutego 2023 roku funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach ujęli na gorącym uczynku 42-letniego mężczyznę, który podjął się próby kradzieży kłonic kolejowych z platformy wagonu towarowego. Złodziej odpowie teraz za swój czyn przed sądem, natomiast skradzione mienie kolejowe wróciło do właściciela.

W środę, 15 lutego br. funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach podczas realizowanych zadań na terenie stacji towarowej Dąbrowa Górnicza ujęli na gorącym uczynku sprawcę kradzieży kłonic z wagonu towarowego.

W momencie ujęcia złodziej demontował elementy z wagonu towarowego zwanego platformą. Następnie zamierzał je przenieść do zaparkowanego w pobliżu samochodu osobowego marki Mazda, który miał służyć do wywiezienia skradzionego mienia. Mundurowi odzyskali łącznie 6 sztuk metalowych kłonic o wadze blisko 140 kilogramów.

Ujęty 42-latek odpowie teraz za kradzież przed Sądem Rejonowym w Dąbrowie Górniczej. Odzyskane mienie kolejowe zostało zabezpieczone i przekazane pracownikom PKP Cargo S.A. w Dąbrowie Górniczej. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Posterunek Straży Ochrony Kolei w Zawierciu.

Źródło: SOK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz