Sektorkolejowy » SKM Warszawa: Zmiany w kursowaniu pociągów na liniach siedleckiej i otwockiej

SKM Warszawa: Zmiany w kursowaniu pociągów na liniach siedleckiej i otwockiej

pzez Damian

Budowa nowego tunelu pod torami kolejowymi w Sulejówku Miłośnie oraz weekendowe prace na stacji Warszawa Zachodnia i na linii otwockiej, pomiędzy stacjami Warszawa Wschodnia i Warszawa Wawer, spowodują zmiany w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Kolei Mazowieckich.

Linie S1 i S10

Od późnych godzin wieczornych 5 kwietnia i przez cały weekend 6–7 kwietnia, będą prowadzone prace na linii otwockiej. Z tego powodu, wieczorny pociąg linii S10 do Otwocka, odjeżdżający w piątek o godz. 22.41 ze stacji Warszawa Wschodnia, pojedzie z pominięciem przystanków Warszawa Grochów, Olszynka Grochowska i Gocławek. W sobotę i niedzielę w relacji Otwock – Pruszków pięć pociągów linii S1 oraz dwa pociągi S10 nie pojadą przez przystanki Warszawa Gocławek, Olszynka Grochowska i Grochów. W odwrotnym kierunku, do Otwocka, z pominięciem tych przystanków, będzie kursowało 16 z 20 pociągów linii S10 i jeden pociąg S1.

Dodatkowo, z powodu zamknięcia niektórych torów na stacji Warszawa Zachodnia, w relacji Otwock–Pruszków, 12 pociągów linii S1 pojedzie przez podmiejską linię średnicową i przystanek Warszawa Śródmieście, a sześć pociągów przez dalekobieżną linię średnicową i stację Warszawa Centralna, z pominięciem przystanków Warszawa Stadion, Powiśle, Śródmieście i Ochota. Zmienią się godziny odjazdów poszczególnych pociągów w obu kierunkach – ulegną kilkuminutowym przesunięciom w porównaniu z rozkładem obowiązującym w pozostałe dni. Pociągi S10 pozostaną na swojej trasie, łączącej Otwock z Warszawą Wschodnią, ale ich rozkład również będzie się różnił.

Rozkład jazdy pociągów SKM S1 ważny w dniach 6 – 7 kwietnia

Rozkład jazdy pociągów SKM S10 ważny w dniach 6 – 7 kwietnia

Linie S2 i S20

W weekend 6-7 kwietnia, z powodu zamknięcia niektórych torów na stacji Warszawa Zachodnia, kursowanie pociągów linii S2 zostanie całkowicie zawieszone. Na odcinku Warszawa Wschodnia – Sulejówek Miłosna będą kursowały pociągi linii S20. 

Natomiast od 8 kwietnia do 19 maja wszystkie pociągi linii S2 i S20 będą kursowały w skróconej relacji do i ze stacji Warszawa Rembertów. Jest to spowodowane budową tunelu pod torami kolejowymi na ulicy Z. Krasińskiego w Sulejówku Miłośnie i zamknięciem jednego z dwóch torów na odcinku Warszawa Rembertów–Sulejówek Miłosna.

Rozkład jazdy pociągów SKM S20 ważny w dniach 6 – 7 kwietnia

Rozkład jazdy pociągów SKM S2 ważny od 8 kwietnia do 19 maja

Rozkład jazdy pociągów SKM S2o ważny od 8 kwietnia do 19 maja

Pomiędzy Rembertowem a Sulejówkiem Miłosną zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa ZS2 o trasie:

REMBERTÓW-AKADEMIA – al. gen. A. Chruściela „Montera” – PKP Rembertów – Cyrulików – Okuniewska – PKP Wesoła – Okuniewska – Sulejówek: Okuniewska – M.K. Ogińskiego – Kombatantów II Wojny Światowej – PKP Sulejówek – Księcia Józefa Poniatowskiego – W. S. Reymonta – M.K. Ogińskiego – Okuniewska – Szosowa – 3 Maja – ks. S. Staszica – gen. J. Bema – PKP Sulejówek Miłosna – gen. J. Bema – J. I. Kraszewskiego – G. Narutowicza – SULEJÓWEK MIŁOSNA-POMNIK (powrót: G. Narutowicza – gen. J. Bema – PKP Sulejówek Miłosna – gen. J. Bema – ks. S. Staszica – 3 Maja – Szosowa – Okuniewska – M.K. Ogińskiego – Kombatantów II Wojny Światowej – PKP Sulejówek – Księcia Józefa Poniatowskiego – W.S. Reymonta – M.K. Ogińskiego – Okuniewska).

Autobusy będą podjeżdżały na przystanki co 20-30 min w szczycie komunikacyjnym oraz co godzinę poza nim i w weekendy.

Zmienią się także rozkłady pociągów Kolei Mazowieckich.

Źródło: SKM Warszawa

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz