Sektorkolejowy » Rozwiązanie ETCS firmy Alstom poprawiające punktualność i bezpieczeństwo floty SNCB

Rozwiązanie ETCS firmy Alstom poprawiające punktualność i bezpieczeństwo floty SNCB

pzez Adrian

Alstom wygrał kontrakt na zaprojektowanie, dostawę i utrzymanie systemów sygnalizacji ETCS najnowszej generacji dla 37 lokomotyw HLD77 we flocie belgijskiego operatora kolejowego SNCB. Modernizacja lokomotyw HLD77 SNCB odbędzie się w latach 2023-2025, podczas której Alstom wyposaży je w system sygnalizacji ETCS Level 2.

Modernizacja tego taboru odbędzie się w latach 2023-2025, a zakład Alstom w Charleroi będzie odpowiedzialny za inżynierię i dostawę pokładowych elementów systemu sygnalizacji.

„Cieszę się z tego nowego zamówienia, które świadczy o zaufaniu, jakim SNCB darzy produkty opracowane przez Alstom. W ramach tej nowej umowy Alstom wyposaży nieco ponad 800 wagonów i lokomotyw we flocie narodowego przewoźnika, zwiększając jednocześnie bezpieczeństwo kolei” – powiedział Bernard Belvaux, dyrektor zarządzający Alstom Benelux.

Wdrożenie systemu sygnalizacji ETCS poziomu 2 poprawi wydajność i punktualność floty SNCB, oferując klientom bardziej wydajne i niezawodne usługi kolejowe. System poprawi również bezpieczeństwo poprzez zmniejszenie ryzyka wypadków i kolizji w sieci kolejowej.

Partnerstwo między Alstomem a SNCB zostało wzmocnione dzięki poprzednim umowom, w tym dostawie 44 pociągów regionalnych Coradia Stream i realizacji programu renowacji lokomotyw HLD77. Zakład grupy Alstom w Charleroi jest globalnym centrum rozwoju, a w ramach nowej umowy będzie odpowiedzialny za inżynierię i dostawę pokładowych elementów systemu sygnalizacji. Będzie również zapewniać utrzymanie, w tym części zamienne i naprawy, przez okres 10 lat.

Źródło: railmarket.com
Autor: Marketa Horpeniakova
Fot. alstom.com

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz