Sektorkolejowy » Rogatek zaprasza na piknik rodzinny Kampanii Kolejowe ABC II w Świnoujściu!

Rogatek zaprasza na piknik rodzinny Kampanii Kolejowe ABC II w Świnoujściu!

pzez Damian

Urząd Transportu Kolejowego zaprasza do udziału w kolejnym pikniku rodzinnym organizowanym w ramach Kampanii Kolejowe ABC II. Tym razem Rogatka i jego pomocników będzie można spotkać na terenie Basenu Północnego w Świnoujściu. Piknik odbędzie się w najbliższą sobotę – 15 lipca. To doskonała okazja, aby spędzić czas z rodziną i jednocześnie zdobyć wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na kolei. Tym razem gośćmi specjalnymi na pikniku będą wybitna polska lekkoatletka Monika Pyrek oraz aktor i prezenter telewizyjny Tomasz Ciachorowski, a muzyczne wrażenia zapewni Oskar Cyms.

Jedną z wiodących atrakcji pikniku będzie uwielbiana przez dzieci i dorosłych gra terenowa Kampanii Kolejowe ABC II. W trakcie gry uczestnicy, odwiedzając Stacje SuperMocy, zdobywają wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na kolei poprzez świetną zabawę na świeżym powietrzu. Towarzyszy im najsłynniejszy polski nosorożec – Rogatek. Wykonanie min. 5 z 6 możliwych zadań będzie kwalifikować uczestników do wzięcia udziału w głównym konkursie, w którym do wygrania wyjątkowe nagrody. Trzeba tylko wymyślić hasło dotyczące bezpieczeństwa na terenach kolejowych – te najbardziej kreatywne zostaną nagrodzone.

Na uczestników pikniku czekać będzie także wiele innych atrakcji, w tym m.in. kolejka elektryczna, eurobungee, tory przeszkód, wyścigi sztafetowe, warsztaty z pierwszej pomocy, kino 9D czy teatr kukiełkowy. Będzie również możliwość wzięcia udziału w popularnych grach – „Familiadzie” i „Kole Fortuny” – w których każdy będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę oraz powalczyć o mniejsze i większe nagrody. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję spotkać się nie tylko z nosorożcem Rogatkiem, ale także z Moniką Pyrek i Tomaszem Ciachorowskim, który będą przypominać dzieciom o zasadach bezpieczeństwa poprzez zabawę. W drugiej połowie dnia na scenie odbędzie się koncert Oskara Cymsa, gwiazdy młodego pokolenia i autora przeboju My Girl czy Daj mi znać. Piknik zakończy się widowiskowym pokazem ognia z elementami ledshow.

Jestem przekonany, że piknik rodzinny Kampanii Kolejowe ABC II w Świnoujściu będzie doskonałą rozrywką dla całych rodzin oraz inspiracją do dbania o bezpieczeństwo podczas podróży i korzystania z infrastruktury kolejowej. Zachęcam wszystkich rodziców, opiekunów, a przede wszystkim dzieci do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu i spędzenia dnia pełnego zabawy, nauki i wyjątkowych wrażeń” – zaprasza dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Piknik w Świnoujściu, organizowany w ramach Kampanii Kolejowe ABC II, odbędzie się 15 lipca w godz. 15.00 – 21.00 na terenie Basenu Północnego (72-600, Świnoujście). Wstęp na wydarzenie i wszystkie atrakcje są bezpłatne!

Źródło: UTK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz