Sektorkolejowy » Rewolucja komunikacyjna w MPK Łódź na Chojnach

Rewolucja komunikacyjna w MPK Łódź na Chojnach

pzez Damian

Na ul. Rzgowskiej w Łodzi powstanie węzeł przesiadkowy, który ułatwi podróżowanie korzystającym z MPK Łódź mieszkańcom Chojen.

Jak złapać autobus czy tramwaj bez zbędnego czekania? Mieszkańcy Chojen najczęściej przesiadają się na ul. Rzgowskiej przy ul. Chóralnej. Bliskość przystanków skraca dystans pomiędzy tramwajem i autobusem. Jednak konieczność przejścia przez jezdnie, światła i ruch drogowy, nie zawsze pozwalają zdążyć na przesiadkę. Dlatego w ramach projektu przebudowy ul. Rzgowskiej miasto zaplanowało wspólny przystanek autobusowo-tramwajowy. W jednym miejscu pasażerowie będą mogli złapać wszystkie kursujące ul. Rzgowską autobusy i tramwaje. To aż 12 linii i 36 pojazdów na godzinę. Komunikacja miejska w tym miejscu pojawia się średnio co 1,5 minuty. 

MPK Łódź pojedzie płynniej

Aby przyspieszyć przejazd i nie blokować tak często pojawiających się pojazdów MPK Łódź, ograniczona zostanie liczba sygnalizacji świetlnej. Dzięki dodatkowym pasom ruchu autobusy płynnie wjadą i wyjadą ze wspólnego przystanku, a czas na przesiadkę i przejazd skróci się do minimum. Wsiadanie do pojazdów ułatwią zmodernizowane perony, które będą podwyższone i poszerzone oraz wyposażone w elementy dla osób z niepełnosprawnościami. Staną dodatkowe wiaty przystankowe i ławki. 

Projekt przebudowy ul. Rzgowskiej jest właśnie opracowywany, a sama realizacja nastąpi w ciągu najbliższych trzech lat.

Źródło: lodz.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz