Sektorkolejowy » Renfe Alquiler wynajmuje 21 pociągów na Słowacji

Renfe Alquiler wynajmuje 21 pociągów na Słowacji

pzez Damian

Zarząd Renfe Alquiler zatwierdził leasing 21 pociągów Alstom Coradia dla Leo Express, w ten sposób firma będąca w 100% własnością Grupy Renfe rozpoczyna swoją pierwszą międzynarodową działalność, której celem jest umocnienie pozycji na rynku leasingu pociągów.

21 jednostek, które zostaną wydzierżawione, umożliwi Leo Express, spółce należącej w całości do Renfe w Europie Środkowej, obsługę połączenia Bratysława – Komarno przez kolejne 10 lat. Rozpoczęcie eksploatacji planowane jest na grudzień 2023 r.

Tabor przystosowany do tego międzynarodowego projektu to pociągi Coradia LINT, należące do Alpha Trains Europe, gama wagonów regionalnych i międzymiastowych produkowanych przez Alstom.

Umowa dzierżawy przewiduje, że pociągi mają być dostarczone do sierpnia 2023 roku, a przewidywany termin zakończenia umowy to grudzień 2032 roku.

Transakcja jest częścią planu strategicznego Renfe, który zakłada rozwój międzynarodowej działalności firmy. 

W tym celu, oprócz projektów dotyczących dużych prędkości, firma analizuje projekty dotyczące otwartego dostępu lub obowiązku świadczenia usług publicznych na innych rynkach, zarówno w Europie, jak i na całym świecie.  Do tych inicjatyw dochodzi wynajem taboru kolejowego, opracowany przez Renfe Alquiler. Ten ostatni ma do odegrania ważną rolę w strategii internacjonalizacji grupy. 

Dzięki temu kontraktowi, Renfe Alquiler generuje nowe możliwości biznesowe, w tym przypadku na skalę międzynarodową i w zakresie świadczenia usług publicznych.

Źródło: Renfe

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz