Sektorkolejowy » Przewoźnicy realizują bezpłatne przejazdy kolejowe dla Ukraińców

Przewoźnicy realizują bezpłatne przejazdy kolejowe dla Ukraińców

pzez Adrian

Obywatele Ukrainy mogą podróżować bezpłatnie w klasie 2 w wagonach z miejscami do siedzenia pociągów TLK i IC” – informuje PKP Intercity S.A. Aby skorzystać z bezpłatnych przejazdów wystarczy przedstawić paszport lub inny dokument poświadczający obywatelstwo ukraińskie. Podobną pomoc dla obywateli Ukrainy zadeklarowali również inni przewoźnicy z całego kraju.

W przypadku, jeśli obywatel Ukrainy zapłacił wcześniej za bilet, może go zwrócić i otrzymać pełną wydaną kwotę, bez żadnych potrąceń.

Bezpłatnie na terenie Polski mogą się poruszać Ukraińcy podróżujący m.in. pociągami PKP Intercity, Polregio, Kolei Dolnośląskich, Koleji Śląskich, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Kolei Mazowieckch, Koleji Małopolskich.

Jak kursują pociągi między Polską a Ukrainą?

Spółka przewozowa PKP Intercity realizuje połączenia między Polską a Ukrainą zgodnie z rozkładem jazdy. Obecnie do Polski codziennie wjeżdżają i wyjeżdżają cztery pary pociągów z Ukrainy. Jedna para przekracza granicę w Dorohusku, a pozostałe w Medyce. Połączenia realizowane są na trasach: Kijów–Dorohusk– Warszawa Wschodnia, Kijów–Korosteń–Podzamcze–Lwów–Przemyśl Główny, Kijów–Winnica–Chmielnicki–Lwów–Przemyśl Główny, Odessa–Przemyśl Główny.

PKP Intercity podaje, że ze względu na zwiększające się zapotrzebowanie na miejsca w pociągach, do składów dokładane są dodatkowe wagony, którymi Ukraińcy docierają do różnych lokalizacji na terenie całej Polski. „W ciągu ostatniej doby spółka wysłała 20 wagonów do Przemyśla, które wzmacniają połączenia na odcinku krajowym, m.in. jadące do Krakowa, Wrocławia czy Warszawy” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Autor: Agata Sumara
Fot. Jan Bury

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz