Sektorkolejowy » Przebudowa ul. Dworcowej i budowa węzła przesiadkowego w Gorzowie Wlkp. droższa o 17 mln zł

Przebudowa ul. Dworcowej i budowa węzła przesiadkowego w Gorzowie Wlkp. droższa o 17 mln zł

pzez Adrian

W Gorzowie Wielkopolskim poszukiwany jest wykonawca, który przebuduje ul. Dworcową wraz z torowiskiem oraz zbuduje węzeł przesiadkowy przy dworcu PKP. Oferty w przetargu organizowanym przez miasto znacząco przewyższają budżet inwestora. Kwota za realizację zadania w najkorzystniejszej ofercie jest o 17,1 mln zł wyższa niż zakładana w planach zamawiającego.

Przedmiotem zamówienia w przetargu są m.in. roboty budowlane polegające na: przebudowie ul. Dworcowej wraz z torowiskiem i siecią trakcyjną (na odcinku od skrzyżowania z ul. Sikorskiego do placu przed dworcem PKP); dostawie i montażu tablic informacji pasażerskiej; montażu kamer monitoringu; budowie węzła przesiadkowego z budową dworca autobusowego i przebudową ul. Składowej i Jancarza; przeniesieniu sieci teletechnicznych z budynku łącznika do budynku dworca PKP.

Zakładany termin realizacji zamówienia to 14 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

ZUE z najlepszą ofertą na prace w Gorzowie Wlkp.

Jak poinformował w oficjalnym komunikacie zarząd ZUE S.A. z siedzibą w Krakowie, 27 października 2021 r. spółka powzięła informację o złożeniu przez spółkę najkorzystniejszej oferty w opisywanym postępowaniu przetargowym.

Oferta cenowa zaproponowana przez ZUE to 45,5 mln zł brutto, przy czym budżet zamawiającego na ten cel to zaledwie 28,4 mln zł brutto.

Złożone oferty były oceniane wg dwóch podstawowych kryteriów, w których najkorzystniejszy wybór określa się na podstawie ceny (60%) oraz zaproponowanego przez potencjalnego wykonawcę okresu gwarancyjnego (40%).

Czy w miejskim budżecie znajdą się środki na realizację tego zamówienia za znacząco wyższą kwotę, czy przetarg będzie unieważniony? Na razie nie znamy odpowiedzi na to pytanie.

Autor: Agata Sumara
Fot. gorzow.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz