Sektorkolejowy » Próba przemytu papierosów z Białorusi w towarowym wagonie

Próba przemytu papierosów z Białorusi w towarowym wagonie

pzez Damian

Blisko 5 tys. paczek papierosów ukrytych było w wagonie z nawozami w pociągu towarowym, który wjeżdżał do Polski z Białorusi przez kolejowe przejście graniczne w Siemianówce. Przemyt wart ponad 70 tys. zł udaremnili funkcjonariusze KAS z tego przejścia.

Funkcjonariusze prześwietlili skanerem rtg pociąg towarowy wjeżdżający z Białorusi do Polski. „Analiza obrazu wykazała, że w jednym z wagonów z nawozami z Kazachstanu ukryta jest papierosowa kontrabanda. Potwierdziła to szczegółowa kontrola wagonu” – poinformował w środę podkom. Maciej Czarnecki, rzecznik podlaskiej KAS.

Na opakowaniach z nawozami funkcjonariusze znaleźli pakiety, w których było blisko 5 tys. paczek białoruskich papierosów. W związku z próbą przemytu przesłuchana została załoga pociągu; sprawę tego przestępstwa prowadzi Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku.

KAS w regionie notuje próby przemytu papierosów również na drugim kolejowym przejściu granicznym z Białorusią – w Kuźnicy. Kontrabandę w pociągach towarowych wykrywano tam m.in. w ładunku celulozy czy zrębków, a nawet w podłodze lokomotywy.

Źródło: PAP
Fot. podlaskie.kas.gov.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz