Sektorkolejowy » Prace trakcyjne w centrum Poznania – utrudnienia w długi weekend

Prace trakcyjne w centrum Poznania – utrudnienia w długi weekend

pzez Damian

Na długi weekend sierpniowy zaplanowane zostały prace, podczas których tramwaje przejeżdżające przez centrum zmienią swoje trasy. Dotyczy to ulic: Św. Marcin, Fredry i Mielżyńskiego w dniach 12-15 sierpnia.

Zmiany wynikają z konieczności wyłączenia napięcia w sieci trakcyjnej na skrzyżowaniu ul. Św. Marcin i Gwarnej oraz przy Okrąglaku. W obu tych miejscach podłączona zostanie nowa sieć trakcyjna z przebudowywanej ul. Gwarnej. Ze względów bezpieczeństwa nie można wykonywać takich prac przy działającej sieci, dlatego w trakcie robót nie mogą jeździć tramwaje.

W tym samym czasie na słupach trakcyjno-oświetleniowych będą także montowane lampy. Napięcie w sieci trakcyjnej wyłączone zostanie w nocy z 11 na 12 sierpnia i przywrócone w nocy z 15 na 16 sierpnia. Termin został wybrany właśnie ze względu na długi weekend, by zmiany dla pasażerów korzystających z tramwajów na co dzień były możliwie najmniej dotkliwe.

Po wyłączeniu napięcia w sieci trakcyjnej, tramwaj linii nr 16 z os. Sobieskiego skręci z ul. Św. Marcin w Towarową, nie będzie więc dojeżdżał do Al. Marcinkowskiego. Natomiast do pl. Cyryla Ratajskiego oraz do pl. Wielkopolskiego dojechać będzie można wahadłową linią nr 98 z ronda Śródka. Od soboty (12 sierpnia) do ostatnich kursów we wtorek (15 sierpnia) nastąpią także zmiany w komunikacji linii nr 7, 8, 17, 20, 99, H oraz linii nocnych nr 201 i 231.  Więcej na temat zmian dotyczących komunikacji miejskiej na stronie ZTM.

Podczas prac na ul. Gwarnej ciągi dla pieszych zostaną zachowane, ich przebieg może się jednak zmieniać w zależności od postępu robót.

Z uwagi na ruch wahadłowy tramwajów między rondem Śródka a pl. Cyryla Ratajskiego, wprowadzona zostanie także tymczasowa organizacja ruchu – taka, jak podczas wcześniejszego funkcjonowania linii nr 98. Kierowcy muszą więc liczyć się z dwukierunkowym ruchem tramwajów, wytyczone zostanie przejście dla pieszych przy przystanku Katedra, będzie tymczasowy przystanek końcowo-początkowy przy torze północnym przed pl. Ratajskiego, a także tymczasowe przystanki autobusowe przy ul. Solnej w okolicy pl. Wielkopolskiego.

Źródło: PIM Poznań

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz