Sektorkolejowy » Prace na Warszawskim Węźle Kolejowym. Będą zmiany w rozkładzie pociągów SKM i KM

Prace na Warszawskim Węźle Kolejowym. Będą zmiany w rozkładzie pociągów SKM i KM

pzez Adrian

Od niedzieli, 20 sierpnia, kolejarze planują prace na Warszawskim Węźle Kolejowym. Z tego powodu zapowiadają zmiany w rozkładach jazdy pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich.

Od niedzieli wybrane pociągi S3 pojadą w skróconej relacji do i z przystanku Warszawa Powązki lub stacji Warszawa Gdańska. Natomiast jedna popołudniowa para pociągów pojedzie wyłącznie na odcinku Warszawa Lotnisko Chopina – Warszawa Rakowiec.

Następnego dnia zaczną obowiązywać kolejne zmiany.

Kolejne zmiany od poniedziałku

„Od poniedziałku, 21 sierpnia pociągi kursujące pomiędzy Pruszkowem i Otwockiem zostaną podzielone na dwie całkowicie odrębne linie. Wynika to z konieczności całkowitego zawieszenia kursowania na odcinku Warszawa Centralna – Warszawa Zachodnia” – poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Linia S1 pojedzie w skróconej relacji, na odcinku Pruszków – Warszawa Zachodnia. Natomiast linia S10 będzie kursowała w relacji Otwock – Warszawa Wschodnia lub Otwock – Warszawa Centralna.

Kursowanie linii S2 będzie w dalszym ciągu zawieszone. Od poniedziałku, 21 sierpnia, pociągi S20 pojadą w skróconej relacji, na odcinku Warszawa Stadion – Warszawa Rembertów.

Od poniedziałku, 21 sierpnia, pociągi S4 będą kursowały wyłącznie w skróconej relacji, na odcinku Warszawa Gdańska – Zegrze Południowe. Natomiast pociągi S40 pojadą na trasie Piaseczno – Warszawa Główna i będą kursowały również w dni wolne od pracy.

Utrudnienia w kursowaniu pociągów do Radomia

„W dniach 21.08-2.09 z uwagi na konieczność wprowadzenia zmian w systemie sterowania ruchem kolejowym na stacji Warszawa Zachodnia wystąpią dodatkowe utrudnienia w kursowaniu pociągów, a najważniejsze będą dotyczyć linii nr 8 (Warszawa – Radom) i nr 9 (Warszawa – Działdowo). Część pociągów zostanie odwołana, wybrane będą kursowały w relacji skróconej lub ze zmienionym rozkładem jazdy” – poinformowały Koleje Mazowieckie.

Dodatkowe utrudnienia dotkną również linię R2 Warszawa – Łuków. Od 21 sierpnia rozpocznie się wymiana urządzeń sterowania ruchem kolejowym na stacji Sulejówek Miłosna oraz na odcinkach Mińsk Mazowiecki – Sulejówek – Warszawa Rembertów. Spowoduje to odwołanie wszystkich połączeń SKM Warszawa do/z Sulejówka i części uruchamianych przez KM. W wybranych terminach ostatnie pociągi KM zostaną zastąpione przez komunikację autobusową.

Autor:katke

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz