Sektorkolejowy » Poznań: Prace na PST coraz bardziej zaawansowane

Poznań: Prace na PST coraz bardziej zaawansowane

pzez Adrian

Modernizacja trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju przebiega zgodnie z planem. Dzięki temu „Pestka” będzie dalej mogła pełnić swoją niezwykle istotną rolę w układzie komunikacyjnym miasta.  Wykonawca – konsorcjum NDI Energy Sp. z o.o. oraz NDI S.A. – kontynuuje montaż nawierzchni torowej. Efekty można już zobaczyć na odcinku od przystanku Słowiańska do Kurpińskiego.

Od 24 grudnia na otwartej części PST (odcinek zmodernizowany przez PORR) jeździ tramwaj linii numer 3. „Trójka” kursuje ze Słowiańskiej do Dworca Zachodniego, a następnie przez Głogowską oraz Roosevelta na Winogrady i Naramowice.

Na pozostałym remontowanym odcinku trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju – od Słowiańskiej do Szymanowskiego – prace są już bardzo zaawansowane. Roboty podtorzowe w kierunku osiedla Sobieskiego, na odcinku pomiędzy przystankami zostały zakończone.

Wykonawca kontynuuje montaż nawierzchni torowej. Nowo ułożony ruszt torowy można już zobaczyć na odcinku od przystanku Słowiańska do Kurpińskiego. Na trasie do przystanku Aleje Solidarności zakończono prace związane z budową nawierzchni. W torze biegnącym w stronę pętli wykonano zabudowę ścianek peronowych na wszystkich przystankach.

W lutym na przeciwległym torze biegnącym w stronę centrum będzie prowadzona zabudowa ścianek na przystankach Lechicka oraz Kurpińskiego. Po zakończeniu prac „Pestką” będzie można podróżować bezpiecznie z prędkością nawet 70 kilometrów na godzinę, czyli taką jaka była zakładana pierwotnie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii ograniczony zostanie również hałas.

Zgodnie z zapisami umowy, zakończenie robót zostało zaplanowane na przełom maja i czerwca. Remont tego fragmentu trasy jest realizowany przy wykorzystaniu wsparcia finansowego ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład.

Źródło: ZTM Poznań

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz