Sektorkolejowy » Ponad milion pasażerów w PKP Intercity podczas „czerwcówki”

Ponad milion pasażerów w PKP Intercity podczas „czerwcówki”

pzez Damian

Za nami długi weekend czerwcowy, który jak co roku był okazją do podróży dla wielu Polaków. Widać to także w popularności usług PKP Intercity, które zanotowało kolejny rekord frekwencyjny. Narodowy przewoźnik sprzedał ponad milion biletów! Najbardziej obleganym dniem była niedziela, tego dnia z PKP Intercity podróżowało 250 tys. pasażerów.

PKP Intercity może pochwalić się kolejnym najlepszym wynikiem przewozowym w historii spółki. Od środy 7 do niedzieli 11 czerwca pociągi PKP Intercity przewiozły ponad milion pasażerów. Składami narodowego przewoźnika podróżowało średnio około 200 tys. osób dziennie. Najwięcej pasażerów wsiadło do pociągów w niedzielę 11 czerwca, tego dnia z PKP Intercity podróżowało 250 tys. osób.

Wsparcie taboru podczas długiego weekendu

Obsłużenie tak dużej liczby pasażerów nie byłoby możliwe bez dodatkowego wsparcia taboru. Przewoźnik w okresie 7 – 11 czerwca wzmocnił 148 pociągów dodatkowymi 234 wagonami oraz 5 składami ED74, które kursowały na najbardziej popularnych trasach. Dodatkowe wagony pojawiły się w pojazdach kursujących pomiędzy dużymi miastami, a największymi ośrodkami turystycznymi takimi jak Trójmiasto, Olsztyn, Kołobrzeg czy Świnoujście.

Dodatkowe połączenia na „czerwcówkę”

PKP Intercity na okres długiego weekendu czerwcowego zapewnił większą liczbę połączeń z największymi ośrodkami turystycznymi. Na trasie Warszawa – Gdynia kursował dodatkowy pociąg EIC 1508/9. Mieszkańcy Mazowsza do Olsztyna dojechali dodatkowym składem Mazury-BIS. Z kolei na trasie Poznań – Gdynia w okresie długiego weekendu czerwcowego pojawił się pociąg Bałtyk-BIS. Skład IC Boznańska 10 czerwca kursował w wydłużonej relacji Kraków – Gdynia. 8 czerwca przewoźnik uruchomił również dodatkowy pociąg EIC 5318/9 z Gdyni do Krakowa. Stolicę Małopolski z Warszawą 11 czerwca połączył natomiast dodatkowy skład EIC 3150/1. Wrocławianom komfortowy powrót zapewnił Heweliusz-BIS, który 11 czerwca zabrał pasażerów z Trójmiasta do stolicy Dolnego Śląska. Przewoźnik wydłużył także trasę pociągu IC Zosia, który w okresie „czerwcówki” kursował z Łodzi do Gdyni.

Rekordowa frekwencja w PKP Intercity

Tak wysokie wyniki przewozowe podczas długiego weekendu czerwcowego są kontynuacją trendu, który PKP Intercity utrzymuje od lat. Z każdym rokiem coraz więcej pasażerów wybiera usługi narodowego przewoźnika. W 2022 roku z jego usług  skorzystało 59 mln osób, przyczyniając się do najlepszego wyniku przewozowego w historii spółki. Tym samym pobity został rekord z 2019 roku, kiedy pociągami PKP Intercity podróżowało blisko 49 milionów podróżnych.

W maju 2023 roku pociągami przewoźnika podróżowało blisko 5,9 mln pasażerów, czyli o 600 tys. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Od stycznia 2023 roku do pociągów PKP Intercity wsiadło już 25 mln pasażerów. Tak wysokie wyniki pokazują, że spółka ponownie ma szansę w tym roku ustanowić kolejny rekord frekwencji.

Źródło: PKP Intercity

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz