Sektorkolejowy » Podwyżka cen biletów w POLREGIO

Podwyżka cen biletów w POLREGIO

pzez Adrian

Droższe podróżowanie pociągiem dla pasażerów Polregio

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez POLREGIO S.A. w dniu 12 grudnia 2021 roku zaczął obowiązywać nowy cennik biletów kolejowych. W nowym cenniku biletów udostępnionym przez POLREGIO zmianie uległy ceny:

  • „biletów jednorazowych i okresowych dla Taryfy podstawowej oraz Taryfy RAZEM na przejazdy pociągami REGIO, interREGIO i superREGIO
  • opłat dodatkowych oraz opłat manipulacyjnych”

Wyższe ceny, ale również inwestycje

Przewoźnik swoją decyzję tłumaczy faktem, iż cena biletów nie zmieniała się od trzech lat. Okazuje się, że podwyżka cen biletów (o podwyżce cen biletów u innego przewoźnika pisaliśmy już TUTAJ) dotknie najbardziej pasażerów, którzy podróżują na krótkich odcinkach. W zależności od długości odcinka  cena biletów wzrośnie aż do około 10%.  

Ponadto informuje, że nowy cennik biletów kolejowych był konsultowany z organizatorami publicznego transportu kolejowego, dla których POLREGIO realizuje przewozy kolejowe. Marszałkowie Województw zaakceptowali nowy cennik biletów kolejowych. Przedstawiciele POLREGIO przypominają o tym, że regularnie starają się modernizować tabor kolejowy oraz oczekują wyrozumiałości. W komunikacie udostępnionym przez przewoźnika możemy przeczytać:

„Liczymy na zrozumienie pasażerów, w tym roku już dokonaliśmy zakupu zmodernizowanych składów, a w najbliższym czasie rozpoczniemy zakup nowego taboru, co znacząco poprawi komfort podróży na obsługiwanych przez POLREGIO trasach”

Transport kolejowy jest ekologiczny

POLREGIO S.A. przypomina, iż transport kolejowy jest bardziej atrakcyjny cenowo w stosunku do transportu drogowego w przypadku podróży o takiej samej długości. Ponadto transport kolejowy to środek transportu, który jest najbardziej ekologiczny.

Autor: Damian Malesza
Fot. Grzegorz Sosnowski

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz