Sektorkolejowy » Podróżujący ,,na gapę’’ 14-latek zaatakował kierownika pociągu

Podróżujący ,,na gapę’’ 14-latek zaatakował kierownika pociągu

pzez Damian

W dniu 5 marca 2023 roku do Posterunku Straży Ochrony Kolei w Dęblinie dotarło zgłoszenie, że w pociągu relacji Przemyśl Główny – Warszawa Wschodnia doszło do pobicia pracownika drużyny konduktorskiej. Błyskawicznie skierowani na miejsce funkcjonariusze SOK ujęli sprawcę pobicia kierownika pociągu. Nastolatek zaatakował pracownika kolejowego, bo nie miał ważnego biletu na przejazd.

W niedzielę, 5 marca br. dyżurny ruchu stacji Dęblin powiadomił telefonicznie dyżurnego zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Dęblinie o potrzebie interwencji patrolu SOK wobec agresywnego podróżnego, który dodatkowo naruszył nietykalność cielesną kierownika pociągu relacji Przemyśl Główny – Warszawa Wschodnia. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy SOK z Posterunku w Dęblinie.

Po przybyciu pociągu do stacji Dęblin, funkcjonariusze SOK ujęli wskazanego przez kierownika pociągu sprawcę pobicia. W toku dalszych czynności mundurowi ustalili, że 14-latek podczas kontroli biletów rzucił się na kierownika pociągu i uderzył go pięścią w twarz. Powodem jego agresji była jazda pociągiem bez biletu, dodatkowo nastolatek nie posiadał ważnej legitymacji szkolnej.

Agresywny nastolatek z Warszawy został przekazany funkcjonariuszom Policji z Komisariatu w Dęblinie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. Kierownik pociągu kontynuował dalszą jazdę. Pociąg relacji Przemyśl Główny – Warszawa Wschodnia doznał 12 minut opóźnienia.

Źródło: SOK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz