Sektorkolejowy » Podkarpackie: Przetarg na dostawę 12 nowych pociągów ogłoszony. Przedmiotem zamówienia także hybrydy

Podkarpackie: Przetarg na dostawę 12 nowych pociągów ogłoszony. Przedmiotem zamówienia także hybrydy

pzez Adrian

Ogłoszenie przetargu

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego ogłosił przetarg, którego zakres obejmuje dostarczenie dwunastu pociągów. Osiem pociągów z napędem elektrycznym oraz 4 dwunapędowe zespoły trakcyjne.

Specyfikacja zamawianych pojazdów

Osiem fabrycznie nowych pojazdów szynowych, które mają zostać dostarczone, muszą spełniać określone warunki: napęd elektryczny w wersji czteroczłonowej wraz z symulatorem jazdy, dokumentacją techniczną oraz usługami dodatkowymi.

Cztery fabrycznie nowe zespoły trakcyjne, trzyczłonowe, które są wyposażone w dwa napędy zasilane z sieci trakcyjnej 3 kV DC oraz silników spalinowych wraz z niezbędną dokumentacją techniczną i usługami dodatkowymi.

Wykorzystanie pociągów dwunapędowych

Przeznaczeniem pociągów hybrydowych miałaby być realizacja połączeń kolejowych na relacji Rzeszów-Horyniec-Zdrój. Warto dodać, że ta linia kolejowa od Muniny (LK101) nie jest zelektryfikowana, dlatego pociąg z napędem hybrydowym, który obsługiwałby tę trasę, mógłby od Rzeszowa wykorzystywać silnik elektryczny, natomiast od Muniny silnik spalinowy.

Waga kryteriów przetargu oraz termin składania ofert

Złożone oferty będą rozpatrywane z uwzględnieniem następujących kryteriów, których istotność została określona w punktach:

  • ilość miejsc siedzących stałych – 20 pkt
  • gwarancja pojazdów – 20 pkt
  • oraz cena – 60 pkt

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego oczekuje na oferty do 14 marca 2022 roku do godziny 1100.

Autor: Krystian Barański
Fot. Krystian Barański

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz