Sektorkolejowy » Pociągiem chcieli nielegalnie przekroczyć granicę RP

Pociągiem chcieli nielegalnie przekroczyć granicę RP

pzez Damian

W dniu 24 stycznia 2023 roku funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Straży Granicznej, prowadząc wspólnie działania ,,Granica’’ podczas kontroli pociągu międzynarodowego z Jagodina do Chełma ujęli obywatela Federacji Rosyjskiej oraz Turkmenistanu, którzy chcieli wbrew przepisom przedostać się z Ukrainy do Polski. Cudzoziemcy nie posiadali dokumentów uprawniających do legalnego przekroczenia granicy RP oraz pobytu na jej terytorium, a także innych państw strefy Schengen.

We wtorek, 24 stycznia br. funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Chełmie wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Dorohusku, realizowali ustawowe zadania w ramach działań pod kryptonimem ,,Granica’’ na terenie stacji Dorohusk. Mundurowi podczas standardowej kontroli pociągu międzynarodowego relacji Jagodin – Chełm, podjęli interwencją wobec dwóch podejrzanych cudzoziemców. Po sprawdzeniu w dostępnych systemach  teleinformatycznych Straży Granicznej okazało się, że 52-letni obywatel Federacji Rosyjskiej i 61-letni obywatel Turkmenistanu dostali się do Polski nielegalnie. W chwili kontroli nie posiadali dokumentów uprawniających do legalnego przekroczenia granicy Rzeczpospolitej Polskiej oraz zezwalających im na legalny pobyt na terenie naszego kraju, a także innych państw strefy Schengen.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Placówka Straży Granicznej w Dorohusku. Ze względu na brak wymaganych dokumentów wobec cudzoziemców zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.

Źródło: SOK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz