Sektorkolejowy » Pociągi z węglem do elektrociepłowni znów pojadą mostem kolejowym nad rzeką Elbląg – PKP PLK zakończyły remont obiektu

Pociągi z węglem do elektrociepłowni znów pojadą mostem kolejowym nad rzeką Elbląg – PKP PLK zakończyły remont obiektu

pzez Damian

Zakończył się kolejny etap prac PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na linii kolejowej nr 254 na odcinku Ropy – Elbląg Zdrój, którego zakres obejmował prace remontowe na 575 – metrowym moście kolejowym w Elblągu. Celem inwestycji za ok. 12 mln zł netto była poprawa kolejowego dostępu do elektrociepłowni.

W ramach przedsięwzięcia polskiego zarządcy infrastruktury naprawiono uszkodzone elementy konstrukcji stalowej wraz z przyczółkami i filarami. Wykonano prace związane z poprawą izolacji mostu. Pomalowano również konstrukcję i zabezpieczono ją przed korozją, co wpłynęło na walory estetyczne obiektu. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych była realizowana ze środków własnych spółki. Za wykonanie przedsięwzięcia odpowiadało Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe z Gdańska (PPM-T).

Warto przypomnieć, iż w ubiegłym roku na 2,5-kilometrowym odcinku linii kolejowej nr 254 wymieniono podkłady oraz szyny. Oczyszczono i uzupełniono również podsypkę tłuczniową, a także wyregulowano tor. Ponadto na 2 przejazdach kolejowo-drogowych oraz drogach dojazdowych w rejonie ul. ul. Nizinnej i ul. Żuławskiej położono nową nawierzchnię. Wartość prac zrealizowanych w 2022 r. wyniosła 3,5 mln zł, które także pochodziły ze środków własnych PKP PLK S.A.

Więcej o inwestycjach realizowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. pisaliśmy m.in.:

Autor: Damian Malesza
Fot. PKP PLK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz