Sektorkolejowy » Pociągi ED74 wracają do floty PKP Intercity z końcem roku

Pociągi ED74 wracają do floty PKP Intercity z końcem roku

pzez Adrian

Trwa modernizacja 14 elektrycznych zespołów trakcyjnych ED74 należących do PKP Intercity. Dwa z przebudowywanych pojazdów na przełomie tego i przyszłego roku mają wrócić do przewoźnika.

Modernizacja 14 elektrycznych pojazdów ED74 będzie kosztować 274,8 mln zł brutto. Ich przebudową zajmuje się konsorcjum Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego „Mińsk Mazowiecki” i Pesa Bydgoszcz.

„Przewidujemy wprowadzenie zmodernizowanych składów ED74 do ruchu na przełomie roku” – podaje PAP, cytując informację biura prasowego PKP Intercity. Na razie będą to dwa pojazdy, a wszystkie mają wrócić do odbiorcy do czerwca 2023 r. Łączny czas przewidziany na modernizację określony w umowie to 48 miesięcy.

Jazda nowymi składami będzie bardziej komfortowa m.in. dzięki montażowi klimatyzacji i wygodniejszych foteli oraz wygłuszeniu wagonów. Wśród nowych udogodnień w pociągach znajdą się także: wi-fi, gniazdka elektryczne, wzmacniacze sygnału komórkowego, automaty z przekąskami i napojami. Ponadto będą dostosowane do potrzeb osób mających problemy z poruszaniem się. Przewidziano również miejsce na rowery.

Przeczytaj także: PKP Intercity zapłaci za nowe lokomotywy nawet 388 mln zł

Autor: Agata Sumara
Fot. wnp.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz