Sektorkolejowy » Pociąg Polregio utknął w Białym Dunajcu na trasie do Zakopanego. Pasażerowie zostali ewakuowani

Pociąg Polregio utknął w Białym Dunajcu na trasie do Zakopanego. Pasażerowie zostali ewakuowani

pzez Adrian

Powodem zatrzymania pociągu, był zerwany przewód wysokiego napięcia, który spadł na tory w pobliżu dworca PKP w miejscowości Biały Dunajec (woj. małopolskie). Do zdarzenia doszło dziś (4 lutego br.) ok. godz. 8. Panujące trudne warunki atmosferyczne utrudniają ruch kolejowy na południu Polski.

Ze względu na trudne warunki na podhalańskich drogach autobus komunikacji zastępczej nie dotarł na miejsce zdarzenia. Większość pasażerów znajdujących się w zatrzymanym pociągu relacji Zakopane – Chabówka ewakuowali strażacy. Do transportu podróżnych na dworzec kolejowy w Białym Dunajcu wykorzystano pojazdy OSP Gliczarów Górny.

Jak informują przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Zakopanem, w wyniku intensywnych opadów śniegu kilka drzew przewróciło się na linię kolejową. Na miejsce zdarzenia zostały wezwane służby. Do usunięcia jego skutków wykorzystano pociąg sieciowy. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. W wyniku utrudnień na trasie kolejowej między Zakopanem a Chabówką na trasę nie wyjechało 6 pociągów (2 składy Polregio oraz po jednym składzie Kolei Małopolskich i PKP Intercity).

Autor: Damian Malesza
Fot. KP PSP Zakopane

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz