Sektorkolejowy » PKP PLK: Zmiana czasu na letni a podróż pociągiem

PKP PLK: Zmiana czasu na letni a podróż pociągiem

pzez Damian

W ten weekend nastąpi zmiana czasu zimowego na letni. W nocy z 25 na 26 marca wskazówki zegarów zostaną przesunięte o 60 minut do przodu, z godziny 2:00 na 3:00. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. uwzględniły zmianę czasu w rozkładzie jazdy i przygotowane są do sprawnego prowadzenia ruchu pociągów.

Z soboty na niedzielę czas zimowy zmieniony zostanie na letni. Wskazówki zegarów zostaną przesunięte o godzinę do przodu. Zmiana czasu została uwzględniona w rozkładzie jazdy. Niektóre pociągi wyjadą w trasę według czasu zimowego, a dojadą do celu już według czasu letniego. Pociągi będą na stacjach docelowych zgodnie z rozkładem.

Podczas zmiany czasu w trasie będą pociągi przewoźników: PKP Intercity S.A, PKP SKM w Trójmieście, Polregio, RegioJet, Kolei Dolnośląskich, Kolei Mazowieckich. Wśród nich jest np. pociąg TLK 81170/1 rel. Świnoujście – Warszawa Gdańska, który przyjedzie na stację Opalenica o godzinie 01:59 czasu zimowego, a po minucie postoju wyjedzie z niej o 03:00 czasu letniego.

Szczegółowe informacje dotyczące godzin kursowania pociągów w najbliższy weekend dostępne są m.in. na stronach przewoźników oraz portalpasazera.pl. Więcej o kursowaniu pociągów PKP Intercity pisaliśmy w artykule Zmiana czasu na letni w PKP Intercity.

Zmiany czasu letniego i zimowego regulowane są rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 4 marca 2022 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2022-2026.

Źródło: PKP PLK S.A.
Fot. Jan Bytnar

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz