Sektorkolejowy » PKP Intercity: Więcej pociągów na Święta Bożego Narodzenia

PKP Intercity: Więcej pociągów na Święta Bożego Narodzenia

pzez Damian

PKP Intercity przygotowuje się na zwiększony ruch pasażerski w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Przewoźnik wzmocni składy dodatkowymi wagonami oraz uruchomi więcej połączeń na najpopularniejszych trasach. Na dworcach zapewni także wsparcie informatorów mobilnych.

Podróże z PKP Intercity cieszą się coraz większą popularnością wśród pasażerów. Usługi narodowego przewoźnika do końca listopada wybrało już ponad 62 mln pasażerów. Spółka szacuje, że do końca roku liczba ta wzrośnie do 67 mln. W okresie świąt zainteresowanie podróżami koleją będzie również wysokie, dlatego PKP Intercity, na podstawie liczby pasażerów w tym czasie w ubiegłych latach i analizy przedsprzedaży, przygotowało więcej pociągów i wzmocniło składy dodatkowymi wagonami.

Świąteczne wzmocnienia

Spółka na chwilę obecną w okresie 21 – 26 grudnia wzmocni ponad 120 dodatkowymi wagonami 116 pociągów na najpopularniejszych trasach krajowych i międzynarodowych. Ponadto w ramach rozszerzania oferty przewozowej, w okresie 22 – 28 grudnia uruchomi trzy pary pociągów w dodatkowych terminach. Na tory w święta wyjadą IC Esperanto rel. Warszawa – Białystok, IC Łukasiewicz, kursujący na trasie Kraków – Przemyśl oraz IC Zatoka rel. Poznań – Gdynia. Przewoźnik zaplanował również uruchomienie dodatkowego pociągu IC Chełmianin BIS, który 26 i 27 grudnia połączy Warszawę z Lublinem.

Większa liczba dodatkowych terminów kursowania to nie jedyne ułatwienia, jakie dla pasażerów przygotował narodowy przewoźnik. Wybrane składy pojadą w wydłużonej relacji. Pociąg EIP 3840, kursujący dotychczas z Krakowa do Gdyni pojedzie do Kołobrzegu, podobnie, jak TLK Lubomirski. Z kolei IC Lednica rel. Gdynia Główna – Poznań Główny, zostanie przedłużony do Wrocławia.

Dodatkowo wraz z wejściem 10 grudnia rocznego rozkładu jazdy spółka wzmocniła kursujące pociągi ponad 70 wagonami i 9 elektrycznymi zespołami trakcyjnymi. Ponadto w razie potrzeb i możliwości technicznych PKP Intercity będzie wzmacniać kolejne pociągi dodatkowymi wagonami.

Informacja dla podróżnych

Na największych dworcach w Polsce do dyspozycji pasażerów będą informatorzy mobilni. Pomogą oni podróżnym ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży. W przypadku pytań – można skorzystać z infolinii PKP Intercity pod numerem telefonu + 48 22 322 22 22 (koszt połączenia zgodny z taryfą operatora). Infolinia czynna jest przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Źródło: PKP Intercity
Fot. JBCrew

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz