Sektorkolejowy » PKP Intercity uruchamia nowe połączenie kolejowe na Litwę. Ruszyła sprzedaż biletów

PKP Intercity uruchamia nowe połączenie kolejowe na Litwę. Ruszyła sprzedaż biletów

pzez Adrian

Nowe połączenie Kraków – Wilno – Kraków pojawi się w rozkładzie jazdy od 11 grudnia br., dzięki któremu podróżni będą mogli podróżować między Polską a Litwą z jedną przesiadką. W piątek 25 listopada 2022 r. wystartowała sprzedaż biletów.

„Cały czas rozwijana jest siatka połączeń umożliwiająca podróżnym sprawne poruszanie się po Polsce oraz do krajów sąsiednich. Już teraz pasażerowie z Polski mają do dyspozycji codzienne połączenia kolejowe z Berlinem, Pragą czy Bratysławą. Cieszymy się, że od grudnia będzie możliwość podróżowania także na Litwę” – podkreślał minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Od momentu wejścia w życie nowego rozkładu jazdy pociąg „Hańcza”, który do tej pory kursujący  na trasie Kraków – Suwałki – Kraków, będzie kursował w wydłużonej relacji do stacji Mockava na Litwie.

„Nasza oferta na Litwę to także atrakcyjne ceny biletów. Bilet z Krakowa do Wilna kosztuje 30 euro, a do Kowna – 25. Za podróż z Warszawy do Wilna pasażerowie zapłacą 25 euro, a do Kowna – 20. Od dziś bilety można kupić w kasach oraz przez internetowy system sprzedaży PKP Intercity, oraz kolei litewskich” – informuje Marek Chraniuk, prezes zarządu PKP Intercity.

W ramach współpracy na linii PKP Intercity – koleje litewskie LTG Link uzgodniono obustronne skomunikowanie na stacji Mockava, pomiędzy pociągiem IC „Hańcza” a pociągiem LTG Link relacji Wilno – Mockava – Wilno. Składy będą podstawiane na ten sam peron, żeby ułatwić pasażerom przemieszczanie się między pociągami. Podróż będzie odbywała się na jednym bilecie.

„Od 11 grudnia największe miasta Litwy i Polski połączą codziennie kursujące pociągi. Wspólnie z naszym partnerem, spółką PKP Intercity zrealizowaliśmy międzynarodowe połączenie kolejowe, które zapewni zarówno ekologiczny środek podróżowania, jak i więź kulturową. Osoby podróżujące służbowo, młodzież, która chce poznać sąsiedni kraj lub pobawić się w Kownie, czy też goście, zamierzający świętować 700-lecie Wilna – już wkrótce każdy będzie mógł pociągiem dotrzeć do najważniejszych miast Litwy” – powiedział Linas Baužys, dyrektor generalny LTG Link.

Więcej o PKP Intercity pisaliśmy m.in. TUTAJ oraz TUTAJ.

Autor: Damian Malesza

Fot. Materiały własne

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz