Sektorkolejowy » Piotr Malepszak powołany na stanowisko wiceministra infrastruktury

Piotr Malepszak powołany na stanowisko wiceministra infrastruktury

pzez Damian

Prezes Rady Ministrów, z dniem 27 grudnia 2023 r., powołał Piotra Malepszaka na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Powołanie nastąpiło na podstawie art. 37 ust. 3 ustawy z 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2022 r. poz. 1188 z późn. zm).

Piotr Malepszak to znany i ceniony ekspert w branży kolejowej. Pochodzi z rodziny o wieloletnich kolejarskich tradycjach. Jest absolwentem Technikum Kolejowego w Poznaniu, Wyższej Szkoły Handlowej w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu. Stypendysta Purdue University w USA.

W latach 2008 – 2016 pracował w spółce PKP Polskie Linie Kolejowe, gdzie był m.in. dyrektorem Biura Dróg Kolejowych i pełnomocnikiem zarządu ds. rewitalizacji linii kolejowych. W latach 2017 – 2018 członek zarządu ds. technicznych w Kolejach Dolnośląskich SA. W latach 2018 – 2020 w spółce Centralny Port Komunikacyjny (CPK) był wiceprezesem ds. komponentu kolejowego, a następnie pełnił obowiązki prezesa spółki. Od 2021 r. pełnomocnik ds. kolei prezydenta miasta Gdańska, ekspert Komisji Europejskiej i Europejskiego Banku Inwestycyjnego w obszarze infrastruktury kolejowej.

W Ministerstwie Infrastruktury odpowiadać będzie za transport kolejowy.

Źródło: gov.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz