Sektorkolejowy » Pijanej kobiecie leżącej na ulicy pomocy udzielili funkcjonariusze SOK

Pijanej kobiecie leżącej na ulicy pomocy udzielili funkcjonariusze SOK

pzez Adrian

Trudno sobie wyobrazić kobietę nieprzytomną od ilości wypitego alkoholu, leżącą na ulicy. Z takim widokiem zetknęli się funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Rybniku. Mundurowi zaopiekowali się 61-letnią kobietą w stanie upojenia alkoholowego, udzielili pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe oraz Policję. Funkcjonariusze SOK apelują, aby nie pozostawiać takich osób samych sobie. Jeśli widzimy leżącego człowieka i to jeszcze na ulicy, powiadamiajmy służby. Takie nietrzeźwe osoby stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych, wielokrotnie to właśnie oni są przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych.

We wtorek w nocy funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Rybniku interweniowali w związku z nietrzeźwą osobą, znajdującą się w okolicznościach zagrażających życiu. Funkcjonariusze SOK jechali na szlak Racibórz Markowice – Racibórz z zamiarem realizacji zadań określonych w ustawie o transporcie kolejowym. Po drodze, zauważyli leżącą na ulicy Siwonia kobietę. Była kompletnie pijana, wyziębiona, oraz miała trudności z utrzymaniem równowagi i komunikowaniem się. Powiadomiono pogotowie ratunkowe i Policję.

Funkcjonariusze SOK do momentu przyjazdu karetki udzielili kobiecie pomocy i przykryli ją kocem termicznym. Po chwili na miejscu pojawiła się załoga pogotowia ratunkowego, która przebadała nietrzeźwą pacjentkę. Na szczęście 61-letnia kobieta nie wymagała hospitalizacji. Mieszkankę gminy Kietrz przekazano funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, którzy odwieźli kobietę do domu i przekazali pod opiekę rodziny.

Źródło: SOK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz