Sektorkolejowy » Organizacje międzynarodowe zaczęły wykluczać koleje rosyjskie i białoruskie

Organizacje międzynarodowe zaczęły wykluczać koleje rosyjskie i białoruskie

pzez Damian

Kolejowe organizacje międzynarodowe zaczynają odpowiadać na apele Kolei Ukraińskich (Ukrzaliznycia, UZ) i wykluczać koleje rosyjskie, białoruskie oraz ich spółki zależne ze współpracy. Taką decyzję podjął już Międzynarodowy Związek Kolei (International union of railways, UIC) – podaje 5 marca UZ.

Ukrzaliznytcia nalega, aby koleje wrogich krajów zostały wyłączone ze wszystkich organizacji międzynarodowych i aby w ten sposób zatrzymany został zarówno transport towarów, jak i pasażerów z i do tych krajów.

Kolejna organizacja, która poparła UZ, jest ALLRAIL (Alliance of Rail New Entrants) czyli europejskie niezależne stowarzyszenie przewoźników kolejowych. W oficjalnym piśmie potwierdziło, że zrywa wszelkie więzi z Kolejami Rosyjskimi i zrobi wszystko, co możliwe, aby wykluczyć je ze wszystkich organizacji międzynarodowych.

Ponadto będziemy bojkotować wszelkie spotkania UE ze stowarzyszeniami kolejowymi, dopóki nie wykluczą one Rosjan” – napisano w oświadczeniu ALLRAIL.

UZ wzywa też do natychmiastowego zaprzestania wszelkiej innej współpracy z Kolejami Rosyjskimi i Kolejami Białoruskimi, takimi jak utrzymanie, serwisowanie i dostawa pociągów, wagonów, lokomotyw oraz urządzeń kolejowych i wszystkich pozostałych elementów infrastruktury. Zwraca się także do producentów taboru kolejowego o zatrzymanie fabryk w Rosji i Białorusi, argumentując to prostymi słowami: koleje rosyjskie i białoruskie są sojusznikami terrorystów, gdyż przywożą na Ukrainę zabójców i sprzęt wojskowy.

Autor: Agata Sumara
Fot. wikimedia.org

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz