Sektorkolejowy » Nowy sposób zakupu biletów – Polregio uruchamia videomaty

Nowy sposób zakupu biletów – Polregio uruchamia videomaty

pzez Adrian

Innowacyjne rozwiązanie ma łączyć możliwości biletomatu oraz kasy biletowej. Podróżni będą mogli kupić bilet kolejowy z pomocą e-kasjera. Pierwsze urządzenia pojawiły się już w Łodzi i Świnoujściu.

Polregio we współpracy z Grupą Netia oraz firmą Avista uruchomiło pilotażowy program sieci videomatów. To urządzenia, które umożliwiają samodzielny zakup biletu. Czym różnią się od biletomatów? W razie problemów kupujący może wcisnąć przycisk, który automatycznie połączy go z e-kasjerem, który pomoże przejść cały proces zakupu. Połączenia będą obsługiwane przez pracowników firmy Netia. Konsultant może nie tylko instruować kupującego, ale również może przejąć pulpit i zdalnie obsłużyć urządzenie.

„Zainspirował nas tradycyjny biletomat. Gdyby połączyć jego funkcje z funkcjonalnością tradycyjnej kasy biletowej moglibyśmy uzyskać narzędzie, które będzie posiadało oczekiwane przez pasażerów funkcjonalności. I tak narodził się pomysł videomatu z funkcją e-kasjera” – powiedział Adam Pawlik, Członek Zarządu – Dyrektor Handlowy Polregio S.A.

Funkcja e-kasjera ma być dostępna w godz. 600 – 2200. Pierwsze dwa videomaty zostały uruchomione na dworcach Łódź Widzew i Świnoujście. Kolejne urządzenia mają pojawić się w: Krakowie, Zielonej Górze, Jarosławiu, Poznaniu, Szczecinie i Opolu. Jeżeli nowe rozwiązanie się sprawdzi, Polregio planuje intensywny rozwój ich sieci. Ponadto w najbliższych miesiącach w videomatach mają regularnie pojawiać się bilety innych przewoźników.

Autor: Damian Malesza
Fot. POLREGIO/YouTube

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz