Sektorkolejowy » Niszczejący dworzec w Gutkowie – pilny kandydat do odrestaurowania

Niszczejący dworzec w Gutkowie – pilny kandydat do odrestaurowania

pzez Adrian

Budynek dworca Olsztyn – Gutkowo jest w opłakanym stanie. Brakuje w nim podstawowego wyposażenia w postaci kas oraz miejsc siedzących. Ponadto w budynku dworca kolejowego nie znajdziemy poczekalni oraz funkcjonujących toalet a jego elewacja jest doszczętnie zdewastowana. Dworzec z dnia na dzień popada w ruinę.

Konferencja prasowa w sprawie połączenia kolejowego Olsztyn Gutkowo – Dobre Miasto

W ostatnich dniach w tym miejscu miała miejsce konferencja prasowa, w której uczestniczył prezes PKP PLK SA. – Ireneusz Merchel. Podczas trwania konferencji prasowej poruszono temat zainicjowania prac dotyczących linii Olsztyn Gutkowo – Dobre Miasto. W wyniku tych prac proces transportu podróżujących ma ulec skróceniu przy jednoczesnym zwiększeniu komfortu podróży.

Opinie mieszkańców na temat stanu dworca oraz przeprowadzonej konferencji

Mieszkańcy Gutkowa ubolewają nad obecnym stanem dworca oraz wspominają, że przed laty prezentował się on bardzo ładnie. Wszystkim nasuwa się wspólny wniosek – dworzec kolejowy w Gutkowie powinien zostać odremontowany oraz powinien spełniać wszystkie podstawowe funkcjonalności. Mieszkańcy zaproponowali również pomysł stworzenia parkingu P&R, który w ich opinii zdecydowanie podniósłby poziom atrakcyjności tego miejsca. W odniesieniu do okoliczności towarzyszącym konferencji oraz poprzedzających jej prowizorycznych przygotowań pojawił się wymowny komentarz mieszkańców:

„Śmialiśmy się, że jak za dawnych czasów robili porządki. Szkoda, że trawy nie malowali. Kosili trawę i krzaki. My, starzy mieszkańcy Gutkowa, patrzyliśmy na to wszystko z przerażeniem, bo na co dzień nic nie robią, a sprzątają, bo pan prezes przyjechał.”

Uboga oferta połączeń kolejowych obejmujących dworzec w Gutkowie

Siatka połączeń, która obejmuje dworzec w Gutkowie nie jest zbyt rozbudowana, dziennie można w niej wyszczególnić:
– siedem pociągów – kierunek Olsztyn Główny,
– siedem pociągów – kierunek Elbląg,
– jeden pociąg – kierunek Malbork,
– osiem pociągów – kierunek Morąg,
Ponadto według mieszkańców miejscowi oraz okoliczni użytkownicy kolei stosunkowo rzadko korzystają z pociągu, który kieruje się w stronę centrum.

Fot. olsztyn.com.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz